نظم - خدمت - محبت
صفحه اصلی سایت کنگــره 60


 
تاريخ : سه شنبه سوم دی ۱۳۹۲
به پیشنهاد آقای ویلیام وایت این دو مقوله در كنار هم ادغام شد و تبدیل به یك مقاله شد.این فرضیه از ارزش بالایی برخوردار است و می‌تواند در مسئله اعتیاد و سیستم پزشكی یك دگرگونی ایجاد كند.به این دلیل فرضیه گفته می‌شود چون باید ثابت شود،برای ما ثابت‌شده اما از نظر علمی و آكادمیك برای انسان‌ها باید اثبات شود.

هدف اصلی:

 هدف اصلی این فرضیه دعوت به همكاری  از دانشمندان برای تحقیق و ارزیابی و نتایج متد DST در كنگره 60 و خارج از آن است.در این مقاله بررسی می‌شود كه درمان اعتیاد به مواد مخدر،الكل و داروهای اعصاب و روان از نظر فیزیولوژی و سایكولوژی در كوتاه مدت برای مثال یك هفته و یا یك ماه امکان‌پذیر نمی‌باشد و روش‌های متداول امروزی كه برای درمان اعتیاد انجام می‌شود ناقص می‌باشد ،هنوز درمان به طور كامل انجام نشده است بیمار رها می‌شود و اعلام می‌گردد درمان از نظر فیزیولوژی یا جسم تمام می‌گردد.

یك نقطه مشترك كه بین بیماری اعتیاد و اكثر بیماری‌های لاعلاج و مزمن جسمی و روانی وجود دارد مورد بررسی و کنکاش قرار می‌گیرد،به گونه‌ای كه اگر ما بتوانیم بیماری اعتیاد را درمان كنیم قادر خواهیم بود بسیاری از بیماری‌های دیگر كه تاكنون درمانی برای آن‌ها پیدا نشده است را درمان كنیم.

اما نكته اصلی و اساسی كه عملاً با آن برخورد كردیم و کاملاً تصادفی  بود و در عمل انجام‌شده قرار گرفتیم این بود ،اوایل این موضوع  را جدی نگرفتم و تصور می‌کردم این مسئله اتفاقی باشد ولی تكرار این موضوع مرا بر آن داشت كه بیشتر توجه كنم و رابطه بین بیماری اعتیاد با اكثر بیماری‌های مزمن،روحی و روانی و جسمی را مورد بررسی و مطالعه قرار دهم كه نتیجه مطالعات و بررسی‌ها را به طور خلاصه تحت عنوان نظریه ایكس و صورت مسئله اعتیاد مطرح می‌کنم.

البته اثبات این نظریه كه من شخصاً كاملاً به آن اعتقاددارم خارج از توان من می‌باشد ولی كلیه عزیزان و متخصصان دانشگاه این حوزه در داخل و خارج از كشور می‌توانند روی این نظریه بررسی‌های لازم را انجام دهند كلیۀ نمونه‌ها با پرونده‌های پزشكی مستند آن‌ها كه بایستی جمع‌آوری گردد و كل اعضای كنگره 60 آمادگی كامل را جهت همكاری لازم اعلام می‌گردد.

روش تحقیق:

من هیچ مدرك،سند،كتاب و منبعی ندارم من هستم و چندین هزار مصرف‌کننده.


برچسب‌ها: ترك, درمان, كنگره60, فرضيه ايكس, آلكولئد

ادامه مطلب...
ارسال توسط داوود عرب
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۲

"به نام قدرت مطلق الله"

"جشن  تولد شانزدهمین سال رهایی بنیان کنگره 60 آقای مهندس حسین دژاکام روز چهارشنبه 1392/09/20 نمایندگی آکادمی"منبع:نمايندگي آكادمي


برچسب‌ها: تولد, بنیان, کنگره60, درمان اعتیاد, رهایی

ادامه مطلب...
ارسال توسط دبیر وبلاگ
 
تاريخ : شنبه شانزدهم آذر ۱۳۹۲صمیمانه این روز زیبا را از طرف اعضای نمایندگی سمنان وهمچنين لژيون*نظم-خدمت-محبت*به شماوخانواده گراميتان تبریک وشادباش عرض مي نماييم.

مهندس عزیز تولدتان مبارک


برچسب‌ها: رهايي, سبگار, مهندس, آذز, 91

ارسال توسط دبیر وبلاگ
 
تاريخ : جمعه هشتم شهریور ۱۳۹۲

دستاني كه كمك مي كنند مقدس ترند از لبهايي كه فقط دعا مي كنند!!!

ازطرف خودم واعضاي لژيون *نظم-خدمت-محبت*به كنگرهc14(ديدبانان)وايجنت محترم نمايندگي سمنان جناب آقاي بابائي وهمچنين مرزبانان عزيزتبريك وخداقوت عرض مينمايم و براي اين عزيزان توفق روز افزون از در گاه حق تعالي خواستارم


برچسب‌ها: ديد بان, ايجنت, مرزبان, هفته

ارسال توسط دبیر وبلاگ
 
تاريخ : دوشنبه بیست و هشتم مرداد ۱۳۹۲

سلام                             دوستان                            خداقوت


اشکهای ديگران را مبدل به نگاههای پر از شادی

نمودن بهترين خوشبختی هاست .

آیا در بین اقوام ، آشنایان،  همسایگان،  محل کار یا در شهر شما شخص

مصرف کننده هر مواد مخدری که در آرزوی رهائی باشد، زندگی می کند؟

 آیا دوست دارد دوباره یک زندگی شاد  و خرمی داشته باشد؟

 آیا دوست دارد دوباره از زندگی لذت ببرد؟

 آیا دوست دارد دوباره روزی را بدون دغدغه مصرف و سلامت زندگی کند؟

 آیا در حسرت گذران زندگی در کنار خانواده اش است؟  

اگر  چنانچه کسی، هست ......

لطفا شما نوید آزادی و رهــــــــائی را به او بدهید.ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد
 
تاريخ : دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱

(( فلز وجودی و انرژی ))


فضا ها به دو بخش تقسیم میگردند :

1) فضای غیر قابل تغییر :
فضایی است که با وجود سعی و تلاش ما و داشتن علم و دانش هر قدر هم که زمان و انرژی برای آن صرف میکنیم باز هم نمیتوانیم آن را تغییر دهیم .
2) فضای قابل تغییر :
فضایی است که با در دست داشتن علم و دانش و صرف زمان و انرژی ، درضمن ما اجازۀ تغییر آن را نیز داریم .

 

در آیه ای از کلام الله بیان شده است (( هیچ موجودی یا مکانی از خود نوری ندارد مگر خداوند به او نوری داده باشد ))
یعنی مکانها یا انسانهایی که خداوند بر آنها مقرر نکرده که به آنها نوری عطا کند یا توانی بدهد و اگر ما بخواهیم به زور به آنها نور را برگردانیم هیچ چاره ای نداریم مگر اینکه از نور یا توان خودمان به آنها بدهیم و آن مکان یا شخص را احیاء کنیم ولی به محض اینکه ما نور خودمان را از آنجا برداریم مجدد تاریکی برگشت خواهد کرد .
مانند اینکه شما یک سال زمان و انرژی برای شخصی خرج کنید تا او را از ضدارزشها دور نمایید ، تا زمانی که شما از نور خودتان به او میدهید و از انرژی شما حرکت میکند خیلی خوب تفکر میکند و اعمال او معقول تر میگردد اما با کنار رفتن شما مجدد افکار منفی و اعمال ضد ارزش به او باز میگردد ، اگر بخواهیم در این کار اسرار بورزیم و تحت تأثیر تعصب یا اثبات موضوعی از این کار دست برنداریم عاقبت به جایی میرسیم که خودمان هم از مسیر خارج خواهیم شد و دیگر نیرو و توان لازم برای امورات زندگی خودمان را نخواهیم داشت .
در این مواقع بهتر است اگر دیدیم آن شخص یا مکان را نمیتوانیم تغییر دهیم و کم کم خطر و تهدید دعوت به تاریکی برای ما هم وجود دارد بهتر است از آن مکان خارج شویم و یا از آن فرار کنیم .

به عنوان مثال :...............ادامه مطلب...
ارسال توسط دبیر وبلاگ

دستور جلسه این هفته 18 / 9 / 91

وادی چهارم وتاثیر آن روی من

 در مسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن یعنی سلب مسئولیت از خویشتن ؛

یکبار دیگر نوبت به وادی چهارم رسید ، طبق معمول در مقدمه مروری داریم بر اهمیت وادی ها ؛

مسئله جهانبینی در مثلث درمان اعتیاد در کنار دو ضلع دیگر ، یعنی جسم و روان ، از جایگاه و اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، آن قدر مهم است که با اطمینان میگوییم که اگر این ضلع به تعادل نرسد یعنی تفکرات ،دیدگاه ها ، و نگرش فرد از حالت افیونی بودن و معتادگونه خارج نشود ، درمان اعتیاد روی نخواهد داد. وقتی در پروسه درمان اعتیاد بر اساس پروتکل DST کنگره 60  ، جسم ، روان و جهانبینی به تعادل میرسد ، گویی آن شخصیت و آن شخص قدیم مرده است و شخص دیگری متولد شده  و دیگر اثری از اعتیاد در او مشاهده نمی گردد . ممکن است خیلی ها اعتیاد او را در گذشته باور نکنند و این یعنی درمان اعتیاد .

اگر در کنگره 60 صحبت از درمان قطعی اعتیاد می شود ، منظور تغییر در این حد واندازه است نه اینکه تصور شود فرد در گذشته مواد مخدر مصرف می کرده و حالا مصرف نمی کند ، خیر ؛ اتفاقی که در پروسه درمان قطعی اعتیاد روی می دهد بسیار فراتر و بزرگتر از این نقطه تفکر است .

به عبارت دیگر ، کمترین تخریب اعتیاد وابستگی هر روز به مصرف مواد مخدر است . بسیاری اعتیاد را فقط در همین مصرف روزمره می بینند ؛ اما این کوچکترین تخریب اعتیاد است؛ ضلع جهانبینی مثلث درمان اعتیاد ، بار بسیار سنگینی را در این پروسه بر دوش می کشد ، در واقع بخش اعظم تغییرات مورد نظر، از عملکرد ما بر روی این ضلع حاصل می شود . مولفه آموزش که یکی از اضلاع مثلث دانایی می باشد در به تعادل رساندن جهانبینی نقش ویژه ای دارد و اگر بخواهیم کاملتر بگوییم ، به طور کلی دانایی زیر بنای جهانبینی ماست ؛ هر قدر مثلث دانایی ما گسترش می یابد مسائل بیشتری در حیطه دانایی موثر ما قرار می گیرد و جهانبینی ما نیز از سطح بالاتر و سالمتری بر خوردار خواهد بود .

تمامی آموزشها ، فعالیتها ، نوشتارها و متون کنگره 60 همه و همه به نوعی در تغییر جهانبینی ما نقش دارند اما بعضی از آنها کنتراست یا درخشش و جایگاه خاصی در پروسه تعادل جهانبینی بر عهده دارد که از این دست می توانیم به چهارده وادی کنگره 60 اشاره کنیم .ادامه مطلب...
ارسال توسط محمد
 
تاريخ : پنجشنبه دوم آذر ۱۳۹۱

                  آشنایی با سی دی نشریات از آقای امین دژاکام

ممکن است افراد گمان کنند کسی که معلم جهان بینی است باید خیلی حالش خوب باشد ، در حالی که معلم جهان بینی به دلیل داشتن گره های بسیار و درگیر بودن با حال خراب به دنبال کلید جهت خروج از تاریکی است و با تلاش و تفکر پیرامون نیروهای بازدارنده به مطالب و قوانینی دست میابد که ابتدا خود از آنها استفاده کرده و توانسته بر تاریکیهای خود غالب شود و اینک این مطالب برای دیگران نیز قابل استفاده میباشد .

آقای امین بیان کردند :

من خالق و زایندۀ مطالب جهان بینی نیستم و خود من نیز از خواندن و گوش نمودن مطالب و سی دی ها خیلی چیزها را دریافت میکنم و به حال خوش میرسم .
حس از مهم ترین اجزاء صور پنهان در انسان میباشد زیرا این حس است که اولین نیروی به کار گیری قوۀ عقل میباشد و اگر حس آلوده گردد مثلاً یک روز صبح با حس خراب از خواب برخیزیم همین حس تمامی امورات جاریه ما را تحت تأثیر قرار میدهد و تا پایان روز تمامی کارهای ما را خراب مینماید در حالی که اگر با یک حس خوب از خواب برخیزیم این حس موجب اولین حرکت درست در ما میگردد و اولین حرکت درست ما را به سوی دومین و سپس سومین حرکت سوق میدهد و در پایان روز خواهیم دید که اکثر کارهایمان به درستی و هدفمند انجام شده .

نیروهای بازدارنده هیچ کاری بلد نیستند به جز یک کار و آن هم .........ادامه مطلب...
ارسال توسط داوود عرب
 
تاريخ : چهارشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۱

شعر مهندس حسين دژاكام

در برنامه مستند ، درد مشتركمن امشب مست هستم ،مثل هر شب.

آخرين شب گرد ،لول كوچه ها هستم .

حريفان رفته ، ياران خفته ، درها بسته .

من بيدار ، كجا ورد زبانم ، راه گم ، كاشانه نا پيداست !

بيا اين اسب لنگ ،بي لگاه رو، هر كجايم مي برد ،خود هم نمي دانم ؟

گهي ديوار مشتي بر سرم كوبد .

گهي دست درختي دست گيرم ،كه از زمين خيزم !

خدايا! هر شبم اين است .

هر شب شامرا تا صبح ،در اين كوچه و آن كوچه راه رفتن.

به نا خوش خواندن آن يار ،گوش و هوش دادن .

تباه كردن جواني را ،نخستين زندگاني را !

آه گفتم زندگاني چيست ؟

چه تشبيهي كنم !

زندگاني جامي مي ، پر شراب، تلخ، سكر آور.

به دست همچون من مستي ،فتاده .

نه نوشيدن ! كاريست آسان .

نه رهايش ! مي توانم كرد .

گهي گويم ،كه بر سنگش بكوبم ،باده را بر خاك ريزم .

و لا كن آه ، مي لرزد .دلم ، دستم !

مگر اكنون نمي گفتم ،كه من مستم . به عشق باده وابستم .ارسال توسط داوود عرب
 
تاريخ : جمعه بیست و یکم مهر ۱۳۹۱
بنام خالق هستی

یازدهمین جلسه از دور چهل و چهارم سری کارگاههای آموزش جهان بینی کنگره ۶۰ با نگهبانی  جناب مهندس حسین دژاکام ، استادی آقای امین دژاکام و دبیری آقای کامران رک با دستور جلسه"خوی وحشی گری" روز چهارشنبه مورخ ۱۹/۰۷/۱۳۹۱ رأس ساعت ۱۶:۳۰ آغاز به کار نمود.

    

موضوع این جلسه خوی وحشی گری است . در مکانی که با آقای اشکذری به تیراندازی می رفتیم  ایشان در آن منطقه به پرورش گیاهان می پرداختند و من چیزهایی را از ایشان آموختم . مضمون صحبت و هدف این است که ببینیم که چه می شود یک انسانی با تلاش هایی که در زندگی انجام می دهد تلاشش به نتیجه می رسد و چطور یک انسانی که چند برابر تلاش می کند و سختی می کشد ولی تلاشش به بار نمی نشیند . در جهانبینی راجع به آن خیلی صحبت شده و مقوله های مختلفی بعنوان موانعی که باعث می شود انسان به خواسته هایش نرسد مطرح شد،مانند منیت یا شرک ، کبر و ... حالا می خواهیم از این کمیت الگو بگیریم و یک تصویر داشته باشیم . چون  زمانی که تصویر وجود داشته باشد بهتر می توان موضوع را درک کرد . طبیعت خیلی الهام بخش است و موضوعی که مطرح می شود کلی است و این موارد (کبر، شرک و..) در درون او قرار می گیرد  . در طبیعت درختان را می بینیم که تقریباً کاری که انجام می دهند برای حفظ حیات انسان و تمام موجودات حیاتی است . وجود درختان کاملاً  یک امر ضروری است به واسطه اینکه چند کار را انجام می دهند . یک اینکه مقدار زیادی اکسیژن تولید می کنند که این اکسیژن علاوه بر اینکه.......


لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييدادامه مطلب...
ارسال توسط دبیر وبلاگ

به نام خدا

جلسه روز پنجشنبه نمايندگي سمنان با استادي آقاي داوودعرب و نگهباني آقاي ناصر فرخی و دبيري آقاي یاسر بابایی ، با دستور جلسه (از سایت کنگره چگونه استفاده میکنم،پیام رسانی در رسانه ها) برگزار گرديد


خلاصه سخنان استاد:

ابتدا فرار رسیدن ایام سوگواری وشهادت موالوحدین مولای متقیان علی ابن ابی طالب را خدمت همگی تسلیت عرض می کنم

امروزه با پیشرفت علم و تکنو لوژی انسان توانسته به فضا و کروات دیگر سفر کند و عصر ،عصر تکنو لوژی و فن آوری اطلاعات است . دیگر مثل گذشته نیست که برای دادن خبر و اطلاعات یکی را با اسب بفرستند تا چند و یا چندین روز در راه باشد آیا سالم برسد یا نه، تا بخواهد مطلبی را به دست دیگران برساند. که در این راستا کنگره 60هم از این قاعده خارج نبوده و همواره سعی کرده خود را با دنیا در زمینه تکنولوژی و اطلاع رسانی به روز کند .در قوانین کنگره (قانون 14) داریم که کنگره در دو حرکت بیرونی ودرونی به کار خود ادامه می دهد خوب!!

حرکت درونی که مشخص است کار و تلاش ما درنمایندگیهای کنگره ،اما حرکت بیرونی، یکی از حرکتهای بسیار قوی و نیروند که 10 سال پیش انجام شد و آن آغاز به کار سایت کنگره 60بود واستارت سایت در دستور کار قرار گرفت چون استفاده از این وسیله بر دید فوق العاده قوی و محکم است و کار خود را پیوسته و به نحو مطلوب ادامه داد،تا جایی که.........


برچسب‌ها: درمان, سایت کنگره, تقدیر, ماه مبارک رمضان, افطاری

ادامه مطلب...
ارسال توسط داوود عرب
 
تاريخ : سه شنبه بیستم تیر ۱۳۹۱
   

برای خود ودیگران رقم زدن!!

تمام سازمانها وتشکیلات برای حفظ وبقا دارای قوانین و مقرراتی هستند که با ورود به آن سازمان باید به قوانین آن نیز احترام گذاشت و الزامی است که حرمت آن تشکیلات حفظ گردد.

کنگره 60 نیز دارای قوانین و حرمتهای خاص خود میباشد که بابررسی تک تک قوانین آن ، میتوان به این نتیجه رسید که این قوانین و حرمتها برای رفاه و آسایش مسافران و همسفران در نظر گرفته شده است و احترام به این قانونهاست که سبب شده عده ای مسافر و همسفر بدون کوچکترین مشکل در کنار هم قرار گرفته وتشکیل یک خانواده وساختار را بدهند.

نه ماه از سفرم میگذشت و......


برچسب‌ها: قوانین, حرمتها, کنگره60, احترام, چهارچوب

ادامه مطلب...
ارسال توسط داوود عرب

امروز یکشنبه مورخه 91/4/18  در لژیون ما بعد از جلسه رسمی آقایان مسافر آزمون فنی ،داخلی از (چهارمقاله ) بر گزار شد که همه اعضاء در آن شرکت کردند. 


امتحان حدود 45 دقیقه طول کشید

نمونه سوالات امتحانی را در ادامه مطلب مشاهده نمایید .ادامه مطلب...
ارسال توسط دبیر وبلاگ
 
تاريخ : شنبه هفدهم تیر ۱۳۹۱

محبت صوری نیست، محبت به لمس و سخن نیست،


محبت دو سر یک کمان بی انتهاست،محبت آغاز و پایانی مشخص ندارد


محبت اگر باشد حقیقت است و دیدن حقیقت، چشم دل می خواهدآنچه باور است محبت است و آنچه نیست، ظروف تهی است.

استاد رعدارسال توسط دبیر وبلاگ
 
تاريخ : شنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۰

مهندس دژاکام (دبیرکل جمعیت احیای انسانی کنگرۀ ۶۰) در بیمارستان بستری گردید

روز یکشنبه مورخۀ 9/11/1390 آقای مهندس دژاکام دبیر کل کنگرۀ 60 در هنگام برگزاری کارگاه آموزشی ویژۀ خانم های مسافر(بیماران تحت درمان) با ورود  یک فرد مصرف کنندۀ شیشه که در وضعیت بسیار نامتعادل روحی و جسمی قرار داشت روبرو شدند،که این شخص علیرغم تاکید های مکرر که در جلسه ویژه خانمهای مسافر، آقایان حق ورود ندارند و جلسه بسته و امن میباشد، بدون توجه و با اصرار تقاضای گفتگو حضوری با شخص مهندس دژاکام را داشته و متأسفانه ایشان دراین اثنا دچار حملۀ قلبی شده که منجر به انفارکتوس قلبی گردید.
پس از تماسهای مکرر با کلانتری منطقه متاسفانه مامورین انتظامی با یک ساعت تاخیر! در محل حاضر شده و فرد مزاحم  توسط پلیس 110 به کلانتری منتقل شد، البته پس از چند ساعت به درخواست آقای مهندس دژاکام آزاد می گردد.

قابل ذکر است اتفاقاتی به مراتب شدیدتر توسط دیگر اشخاص مصرف کننده شیشه در طول هفته های اخیر در محل کار ایشان به وقوع پیوسته بود و ایشان همواره به علت برقراری نظم و  آرامش اعضا از رسانه ای کردن و انعکاس این اتفاقات جلوگیری مینمودند. به عنوان نمونه فردی اخیرا همراه با سلاح سرد! به دفتر مرکزی مراجعه نموده و قصد آسیب جدی به ایشان داشته که با درایت به موقع برطرف میگردد.

مهندس دژاکام پس از این حادثه  به بیمارستان منتقل می گردد و تحت مراقبت های ویژه قرار می گیرند. تا لحظۀ تنظیم این گزارش ، ایشان در بخش مراقبت های ویژه (ccu) بستری می باشند و خوشبختانه حال عمومی ایشان رضایت بخش است اما به علت مسدود شدن یکی از عروق اصلی ، عملیات درمانی کماکان ادامه دارد.

با توجه به رخداد اخیر و آمار جرم و جنایات متعدد که هرروز در جامعه بیشتر و بیشتر می شود چه کسی باید کاری انجام دهد؟
آیا وقت آن نرسیده است که مسئولین زیربط اقدامی شایسته و بایسته انجام دهند؟ آیا پدری که با بی رحمی تمام و با دست خود دختر خردسالش را به مسلخ می برد به دیگران ترحم می کند؟
قریب 5 سال قبل آقای حسین دژاکام هشدار داده اند که سونامی شیشه در راه است، وقتی یکی از صاحبنظران حوزۀ درمان اعتیاد و مسئول یک نهاد مردمی که با مراجعان بیشمار روزانۀ مصرف کننده های انواع مخدرها سروکار دارند و قصد کمک رسانی به آنان را  دارند اینچنین مورد آسیب واقع می شوند، آیا پزشکان، قضات و عوامل نیروی انتظامی، افراد عادی و نوامیس مردم مورد حملۀ احتمالی قرار نمی گیرند؟
آقای حسین دژاکام در گفتگو با خبرگزاری ها توضیح مبسوط داده اند اما براستی چه اقدام مؤثری تاکنون صورت گرفته است؟ یکبار دیگر به موضوع شیشه ماده ای مخرب است نه مخدر توجه داشته باشیم تا شاید گوشزدی و یا تلنگری باشد برای تأمین جان فرزندان ما و برای دختران و پسران جوانی که گرفتار این مادۀ شیطانی گردیده و اختیار از کف میدهند.
با عنایت به موضوع مقالۀ متولیان در حوزۀ مواد مخدر با تأخیر حرکت می کنند، باید باور کنیم و هرکاری از دستمان بر می آید کوتاهی نکنیم که سونامی شیشه از راه رسیده و همۀ در خطرند.
شاید فرصتی باقی نمانده و خیلی زود دیر شده است...

منبع: جمعیت احیای انسانی کنگرۀ
برچسب‌ها: اعتیاد, درمان, کنگره60, ترک اعتیاد, شربت تریاک, شیشه, کراک, هروئین, مشروبات الکلی

ارسال توسط داوود عرب
 
تاريخ : چهارشنبه دوازدهم بهمن ۱۳۹۰

پروژه تحقیقاتی و پژوهشی عوارض مصرف کراکشنبه، ۲۴ آذر ۱۳۸۶ - ۰۹:۲۴:۵۹

جمعیت احیای انسانی کنگره 60 به عنوان یک مرکز علمی و تحقیقاتی فعال در حوزه اعتیاد و مواد مخدر ، شناخت مواد مخدر جدید و عوارض مصرف آن ها و چگونگی درمان اعتیاد به آن ها را همواره در دستور کار خود دارد .

پژوهش دپارتمان تحقیقات کنگره 60 درباره عوارض مصرف مخدر کراک

پروژه تحقیقاتی و پژوهشی عوارض مصرف کراک

دانش اندک انسان را از خدا دور می نماید و دانش بیشتر انسان را به خدا نزدیک .

« لویی پاستور »

جمعیت احیای انسانی کنگره 60 به عنوان یک مرکز علمی و تحقیقاتی فعال در حوزه اعتیاد و مواد مخدر ، شناخت مواد مخدر جدید و عوارض مصرف آن ها و چگونگی درمان اعتیاد به آن ها را همواره در دستور کار خود دارد . پروژه اخیر به کوشش آقایان مهدی رزاقی و حامد کیمیا از کمک راهنمایان آموزش دیده کنگره 60 که زمانی از مصرف کنندگان مواد مخدر بوده اند ، به انجام رسیده است . این تحقیق در خصوص بررسی و شناخت عوارض مصرف کرک که در حال حاضر یکی از پر مصرف ترین و مخرب ترین مواد مخدر موجود در کشور می باشد ، صورت گرفته و ممکن است از نگاه کارشناسانه محققین و متخصصین محترم در حوزه اعتیاد و مواد مخدر جامع نبوده و حتی ایراداتی نیز به آن وارد باشد ، اما هر چه هست توسط افرادی صورت گرفته که زمانی در جرگه مصرف کنندگان مواد مخدر بوده و مسیر سخت و طولانی درمان و رهایی از اعتیاد را گذرانیده و در ادامه در طلب آموزش و کسب علم و دانش اعتیاد برآمده و اکنون به جایگاهی رسیده اند که می توانند به عنوان محقق ، کارشناس و صاحب نظر در مقوله اعتیاد و مواد مخدر فعالیت کنند . قطعاً اگر از این منظر به موضوع نگریسته شود ، تحقیق صورت گرفته اهمیت بسزایی پیدا می کند ، ضمن اینکه حامل بار علمی و تحقیقاتی ارزشمند نیز می باشد ، کنگره 60 همواره از همکاری با مراکز علمی و تحقیقاتی اسقبال نموده و با کمال خرسندی آماده همیاری و تبادل اطلاعات علمی و تجربی با محققین و متخصصین ارجمند می باشد

علی خدامی ، دیده بان تحقیقات کنگره 60

بیمارستان لقمان حکیم ؛

1- شنبه 15/2/86 ساعت 9 صبح :
معاونت بخش عفونی و کاهش مسمومیت جناب آقای دکتر حسنیان .
پرسش : کراک چیست و آیا باعث ایجاد عفونت منجر به بروز کرم و سستی مفاصل ( جدا شدن مفاصل ) می شود ؟
پاسخ : کراک در اثر حرارت پسمانده های کوکائین بدست می آید و شکلی شبیه کلوخ دارد و ترکیبات کراک ایرانی شامل : هروئین ، آمفتامین و ناخالصی می باشد
کراک به تنهائی موجب عفونت نمی شود و منجر به بروز کرم ، جدا شدن مفاصل نمی گردد و پاد ذهر کراک نالکسون می باشد .
لازم به ذکر است ، جهت ادامه همکاری و کسب اطلاعت بیشتر از دکتر حسنیان به دفعات طبق صورت زیر به بیمارستان لقمان مراجعه نمودیم که متاسفانه یا آقای دکتر حسنیان تشریف نداشتند و یا حاضر به ادامه همکاری با ما نشدند و نهایتاَ برای ادامه همکاری به دریافت مجوز از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره نمودند .!! ادامه مطلب......ادامه مطلب...
ارسال توسط داوود عرب
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۰
از اردو سالیانه1390 بلده جمعیت احیای انسانی کنگره 60 چه آموختم ؟

اردو برای من همیشه جمعیتی دسته جمعی بود که برای یک یا دو روز در بیرون از شهر در دامن طبیعت اتفاق می افتاد و تا حالا برای یک هفته به اردو نرفته بودم  برای اولین بار در اردو جمعیت احیای انسانی کنگره 60 قرار گرفتم و تمام تلاشم را کردم تا در اردو امسال شرکت کنم و به موقع برسم ، خداوند را شکر که توانستم برسم و روز چهارشنبه صبح سر قرار به موقع حاضر شوم.

wysiwyg image

 قرار گرفتن در جمع 140 نفری اعضای کنگره 60 واقعا برایم تازگی داشت و خیلی ها را نمی شناختم و هیچ گونه از اتفاقاتی که قرار است بی افتد را پیش بینی نمی کردم تا در مکانی که قرار بود باشیم  نزدکی بلده مستقر شدم چه طبیعت زیبا و دلنشینی بود با آب هوایی کاملا جالب و متغیر در شبها و صبح دم سرد و در ظهر و بعد ازظهر گرم در کنار روخانه ای جاری از آب که درآن شنا و حمام می کردیم همه به 8 گروه تقسیم شدیم و من هم در یکی از آن گروهها را انتخاب کردم که تهیه شام بود و شاید کمی شبیه دوران آموزشی خدمت سربازی بود ولی هیچ اجباری در آن نبودحتی می توانستم وارد هیچ گروهی نشوم ولی خدمت یکی از پله های آموزشی اردو بود و اگه این کار را نمیکردم هیچ لذتی نمی بردم از اردو.ادامه مطلب...
ارسال توسط داوود عرب
 
تاريخ : شنبه هجدهم تیر ۱۳۹۰
این یک پیام است .

برای تو که در هر کجای دنیا هستی .

 

بیا تا کوچه پس کوچه های خواستن را بی هراس از هیچ بن بست نشانت دهم و به جایی رسانمت که سبز قشنگ زمین و آبی دریای پر امید آسمانش با نازگلهای عشق به هم وصل باشند.

خدایا خوشحالم که باز هم می تواتم بعد از یک خواب طولانی چشمهایم را بازکنم و خورشید و پرنده ها و دریا و دشتها را ببینم و به زمین و آسمان سلام بگویم . خوشحالم که می توانم در خیابان راه بروم و برگهای درختان را بشمارم و چترم را زیر باران ببندم و رنگین کمان را به قلبم راه دهم.

هر ساله تعداد بیشماری از هم وطنان و دیگر مردم دنیا در اثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می دهند . فرزندان بسیاری  والدین خود را ازدست می دهند و کانون گرم بسیاری از خانواده ها از هم می پاشد.

کنگره 60 راه درمان را فراهم آورده است . ای عزیزی که در دام اعتیاد گرفتار شده ای در هر کجای دنیا که هستی این پیام برای تو ارسال شده است . ما دست یاری خود را به سوی دستان ناتوان تو  دراز کرده ایم . دست مارا بگیر و خود را از این منجلاب نجات بده . و لبخند را مهمان چهره خانواده خود قرار بده .

کنگره 60 با اتکا به قدرت مطلق و حضور راهنمایانی که خود روزی در دام اعتیاد گرفتار بوده اند و درحال حاضر چندین سال است که لذت زندگی بدون مواد را تجربه می کنند حتی از طریق این دنیای مجازی نیز آماده کمک رسانی به هم نوعان خود می باشد .

بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم .

منبع: نمايندگي كرجارسال توسط داوود عرب
 
تاريخ : یکشنبه دوازدهم تیر ۱۳۹۰
((پایان هرنقطه سرآغاز خط دیگریست.))


همسفر مصطفیارسال توسط داوود عرب
 
تاريخ : یکشنبه دوازدهم تیر ۱۳۹۰
روز یکشنبه مورخ 90/4/5 در کارگاه آموزشی خصوصی آقایان مسافر ،  صدا و سیمای استان سمنان ، میهمان این جلسه بوده تا با تهیه گزارش و مصاحبه با رهایافتگان و آشنایی بیشتر با روش درمانی کنگره 60 ، بتوانند خبری از حرکت های درست درمان اعتیاد در استان ، ارائه دهند . 


گزارشگر خانم شاکری مصاحبه ای با کمک راهنمایان و مسافرین سفر دوم داشتند ، که در روزهای دوشنبه و سه شنبه از شبکه استانی پخش خواهد شد . و ساعت پخش متعاقبا اعلام خواهد شد.


ارسال توسط داوود عرب

اسلایدر

دانلود فیلم