نظم - خدمت - محبت
صفحه اصلی سایت کنگــره 60


 
تاريخ : دوشنبه چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۴

 نام خالق خوبیها

 روزيكشنبه مورخ94/02/13 لژيون ما با استادي راهنمای خوبمان آقای عرب با دستورجلسه *سی دی رب و مربی* آغازبكارنمود كه خلاصه ايي از آن را به نظر شما سروران گرامي مي رسانم.

مشارکت مکتوب

 مسافر مجتبی:

باسلام و تبریک هفته راهنما به شما راهنمای گرامی 
از آنجایی که می توان از معنی کلمه رب و مربی فهمید یعنی یک راهنما و الگو که هر کس برای به نحو احسن انجام دادن کارهای خود نیاز به رب و مربی دارد رب و مربی اصلی ما انسانها خداوند است و بعد از آن پیامبران دینی هستند و در محیط کدچکتر می توان خانواده را مثال زد و پدر و مادر را رب و مربی خانه دانست که همیشه خیر رو برای فرزندان می خواهند البته می توان جور دیگه هم به این موضوع نگاه کردبنظر من حتئ در انجام کارهای ضد ارزشی هم رب و مربی می تواند وجود داشته باشد 

مسافر کریم:

با سلام به راهنمای عزیز و مسافران گرامی
مهندس با اشاره به اینکه همگی ما باید ذره ذره مسائل و هدف کتاب خداوند را از سخن به فعل در بیاوریم سخن به میان آوردند .
و باذ تمرین کردن همه اتفاقها ی خوب می افتد یعنی ما اگر فکر می کنیم که عوض نمی شویم و شخصیت ما ساخته شده است . با گذشت زمان درمان به وضوح خواهیم دید انسانهای که تا دیروز حتئ نمیشود به آنها سلام کرد چگونه همدیگر را بغل می کنند و در سلام کردن پیش دستی می کنند. به عقیده بنده و با ورود به کنگره که روز به روز به یقین می رسم که انسانها وجود و نهاد پاکی دارند. و فقط آموزش ندیده اند حتئ کسی که یک جانی خطر ناک و یا دزد حرفه ای شده با یک تربیت درست و جامعه ای سالم شاید انسانی که در تصور نمی گنجد شود.ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : جمعه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۴

بنام خداوند بخشنده مهربان      

 روزسه شنبه مورخ94/02/8 لژيون ما با استادي راهنمای خوبمان آقای عرب  آغازبكارنمود كه خلاصه ايي از آن را به نظر شما سروران گرامي مي رسانم.مشاركت مكترب:

انسانها در سردرگمی عجیبی به سر می برند. برای شناخت هستی باید به سه پارامتر مهم که علم و هنر و فلسفه که کامل کننده همه موضوعات جهان هستی می باشد 
مثلا یک عالم تمامی مسایل حل نشدنی جهان را با علم و یک هنرمند با احساسات و خواسته های درونی و حس مسایل پیرامون
خود را درک می کند و یک فیلسوف در مورد علم یک عالم ویا حس یک هنرمند به جزئیات وباز کردن مسایل می پردازد.
استاد فرمودند:

که هرکدام از این مسیرهابه تنهایی کار به جایی نمی برند.پس ما اگر می خواهیم در مسیر کمالات قدم بگذاریم بایداز کسانی پیروی کنیم که این سه مورد را با اطلاعات کافی باهم دنبال می کنند..
سپس استاد مسیر بهشت که دور نگه داشتن خود از ضد ارزشهاست و بهترین راه.راه صراط مستقیم و یا همان نور است صحبت به میان اوردند.خداوند را شاکرم که با امدن به کنگره این مسیر هرچند سخت است ولی با خواسته هایم  هرروز برایم هموارتر می شود.در اخر استاد به این که باعلم به تمام مسایل انسان نخواهد رسید .یعنی علم صور اشکار انسان راتحقق می بخشد.

ولی در مورد صور پنهان علم عاجز است.کسانی که مثل صادق هدایت که نویسنده نامی کشورمان هم هست خودکشی می کند و  می گوید که انسان موجودی پوچ است وهمه مسایل چه اعتقادی وعلم را بی ارزش می پندارد.واین به خاطر این است که بهصور پنهان وضمیر ناخود اگاه خود اگاه نبوده.واز این که انسان چه ظرفیتهای بزرگی دارد وبا به دست آوردن ان از لحاظ معنوی به ارامش می رسدبی خبر است.
وچه لذت بخش است جایگاه کسی مثل مهندس که با پیدا کردن ذهن وزنده کردن یک نفس مرده هرروزبه حال خوب وارامش درونی می رسد.وقرار نیست تمامی مسایل را با چشم دید وتحلیل نمود.زیرا گاهی انسان با یک حرکت مثبت و خداپسندانه ازدرون به ارامش وشادی می رسد.
ساقیا جام میم ده که نگارنده غیب .نیست معلوم که در پرده اسرار چه کرد
ان که پرنقش زد این دایره مینایی.کس ندانست که در گردش پرگار چه کرد.ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : یکشنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۴

بسم الله الرحمن الرحیم

چهارمین جلسه از دوره پنجاه و سوم سری کارگاه‌های آموزش جهان‌بینی کنگره 60 ویژه مسافران و همسفران سفر دوم با دستور جلسه :وادی هشتم و تأثیر آن روی من  با استادی و نگهبانی مهندس  و دبیری آقای محمد در تاریخ 94/1/19 چهارشنبه  رأس ساعت 14:30  آغاز به کار نمود

 

امیدوارم تعطیلات خوبی را پشت سر گذاشته باشید، بهر حال یک تعطیلات اجباری بود و من ناگزیر شدم این کار را انجام دهم .ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : شنبه یکم فروردین ۱۳۹۴

گزارش تصویری مراسم دید و بازدید نوروزی در ساعات اولیه صبح روز یکم

فروردین ماه1394

 

صبح اولین روز فروردین‌ماه، در حالی که بارش باران هوای اولین روز بهار را زیبا و دلپذیرتر کرده بود، با باز شدن درب آکادمی در ساعت 5 صبح توسط مرزبانان، شروع اولین روز فعالیت کنگره 60 در سال 94 رقم خورد. 

مهندس ساعت 6 صبح تشریف آوردند و در همان بدو ورود با اولین دیدو بازدید نوروزی، اولین فرمان رهایی با دستان مهربان و توانمند ایشان به اجرا درآمد. 

از همان ساعت 6 صبح جمعیت مشتاق برای دید و بازدید با بنیان کنگره فزونی یافت و مراسم دید و بازدید کماکان ادامه دارد. آکادمی امروز حال و هوای خاصی دارد، سرشار از طراوت و شادی و شورانگیزی در فصل بهار؛ شما را به دیدن گزارش تصویری همزمان امروز یکم فروردین ماه 1394 دعوت مینمائیم. 

لازم به ذکر است؛ این گزارش تا پایان امروز مرتبا به‌روز می‌شود.

 

 ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۲
به نام یزدان   

                                 سه شنبه مورخ 92/10/24

لژیون ما با حضور راهنمای عزیزمان "آقای عرب" و با دستو جلسه (بحث آزاد) رأس ساعت آغاز به کار نمود، در این قسمت خلاصه ای از آن را بحضورتان می رسانم؛ما همیشه باید یک سری از مسائل را در نظر داشته باشیم چون در طول مسير زندگي ودرمان با آنها مواجه مي شويم ،اگر مسائل را كاملا بدانيم با مشكلي هم كه برايمان پيش مي آيد راحت تر روبرومي شويم  وهم از آن راحتت رگذر مي كنيم.

اما يك موضوع مهم كه بايد به شما ياد آور شوم در مورد سايت كنگره است ،كه در دستور جلسات ساليانه نيزيك هفته راجع به آن صحبت  مي شود همانطوري كه اكثر شما مي دانيد بزرگترین شعبه کنگره سایت کنگره است که همه می توانیم از اخبار وآموزشهاي متنوع آن به راحتی استفاده کنیم. باید به همه وبلاگها سر بزنیم و این طور نباشد که هر کس به ما سر می زند به آنها سر بزنیم .و چه بسا نظر هم بدهيم،وبه ديگران نگاه نكنيد.شايد آنها،خجالت مي كشند،نظرشان را بگويند!!!يا شايد گمان كنند نظر گذاشتن عيب است و اصلا شايد فكر كنند نويسنده مطلب غرور برش دارد!!! و شايد خدايي نكرده هنوز به آن سطح نرسيدند كه در مورد يك مطلب نظر بدهند!!! .نه، بلكه به ديگران كاري نداريم ،كه چه تفكري دارند. شما وظيفه داريدبه تمام وبلاگها سر بزنيد واز مطالب وموضوعات استفاده كنيدوبراي دوستان كامنت بگزاريد. مبادا، خدايي نكرده مانند: قبيله نشينان جاهل باشيم .كه فقط افراد قبيله شان برايشان مهم هستند!!!

 یک باغ را مي شناختم كه صاحبش در اينجا نبود كه با گذشت سالها متروکه شده بود . آموزه هایي ،كه در كنگره آموختم!!اين را متوجه شدم كه اگر خداوند را دوست داري ومي خواهي بهش برسي بايد تمام مخلوقين اورا دوست داشته باشي بعبارتي دروازه ورود به خانه خدا خلق خداست. اين باعث  شد كه  بعد از چندين سال بدون هيچ چشم داشتي،آن .........................ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : دوشنبه هجدهم آذر ۱۳۹۲
  به نام خالق هستی

روز یکشنبه مورخ92/9/17لژیون ما با حضور راهنمای عزیزمان آقای عرب با موضوع(سی دی نقض فرمان)و مشارکت مکتوب آغاز بکار نمود و با کنفرانس )مسافرکاظم( ادامه یافت، كه خلاصه ای از آن را به نظر شما سروران گرامي ميرسانم.

 من شخصآ، شاید بالای 10 بار این سی دی را گوش کردم، کاملآ هم با دقت اما بیش از 30%آن را نفهمیدم شاید هم کمتر ولی با این وجود آنچه می خواستم برداشت کنم، را برداشت کردم شاید برای من همین هم کافی باشد فعلآ.

گریزی به گذشته خودم می زنم همان زمانی که تازه داشتم معتاد می شدم و اول راه بودم.از همان موقع داشتم نقض فرمان را شروع می کردم و خودم متوجه نبودم حالا به خواسته و نا خواسته اش فعلآ کاری ندارم.من می دانستم که مواد بد است و افرادی را هم دیده بودم که روزگارشان با مصرف مواد چه شده بود و حتي زیر خروارها خاک خوابیده اند!

 اما دانايی آن را نداشتم و همه آنها در حد اطلاعات عمومی بیش نبود. الآن می فهمم که شاید آن نقض فرمانها نا خواسته بوده، چرا که؟ شاید امتحانی از طرف خداوند بوده و به من فرصت درست شدن را می داد. بدون اینکه بدانم و استفاده کنم.کمی جلو تر با کنگره آشنا شدم علم و دانایی را تا جایی که بتوانم خودم را اصلاح کنم .کسب کرده بودم ولی باز هم نقض فرمان کردم و دیگر نمی توان به آن نقض فرمان نا خواسته یا نا خود آگاه، گفت . بلکه همانطور که گفتم، تا حدودی دانایی کسب کرده بودم!! اما این بار نقض فرمان به پایان نرسید ودر نیمه آن به خودم آمدم که شاید دیگر چنین فرصتی به من داده نشود، که قطعآ هم همینطور است.

بطور کل می شود گفت که..............


برچسب‌ها: لژیون, يكشنبه, نقض فرمان, كنفراس, كاظم

ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : سه شنبه دوازدهم آذر ۱۳۹۲

به نام خالق هستی

هر كس بناي خويش را با توجه به خواست و علاقه خود

   مي‌سازد...

روز سه شنبه در پایان جلسه عمومی دو نفر از اعضای لژیون ما نشان خود را از دستان پر مهر راهنمای عزیزمان جناب آقای عرب در یافت نمودند 

    آقای مهدي مرندي نشان 9ماهگی           
 
 آقای محمد موسوی نشان ۶ماهگی

 

 از طرف خودم و اعضاي لژيون(نظم،خدمت،محبت )اين روززيبا را خدمت راهنماي عزيزمان وهمچنين داداش مهدی و داداش محمد عزيز وخانواده  گرامييشان  تبريك،عرض مي نمايم.

Avazak.ir Line41 تصاویر جداکننده متن (3)


برچسب‌ها: نشان, رهايي, راهنما

ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : جمعه هشتم آذر ۱۳۹۲

  لژیون پنجشنبه مورخ92/9/7

  با استادی آقای عرب وبادستورجلسههفته همسفر تشکیل گردیدكه در ذيل خلاصه اي از سخنان استاد را به نظر شما سروران مي رسانم.

 

استادبيانات خود را اينگونه آغاز نمودند:

ما امروزقصد داریم در مورددستورجلسه هفتگي (جشن همسفر) صحبت کنیم كه چرا ما بايد در اين هفته از اين عزيزان با دادن گل وپاكت وهديه قدر داني كنيم. 

همه ما ،در زندگی مسافر هستیم .کسی می تواند به تکامل برسد که سعی و تلاشش درمسير درست وصراط مستقيم بيشتر باشد. ما در کنگره 60برای رسيدن يك مسافربه رهايی تلاش ميکنیم.جناب مهندس، دید که در حق همسفران اجهاف می شود.زيرا يك مسافر جشن رهايي وجشن تولد وهمينطور نشان رهايي را دارد .اما براي (همسفران )كه انصافا زجرهاي زيادي را چه در زمان اعتياد وچه در زمان سفرمي كشند به اينگونه نيست! اين شد ،كه ايشان،روز وهفته همسفر را به پاس قدرداني از اين عزيزان در دستور جلسات ساليانه گنجانيدند.

از آنجايي كه دستور جلسات به هم مرتبت هستندوزنجیر وار به هم وصل مي باشند،هفته قبل بحث ما شکر گذاری بود، يكي از اعضاي خانواده به عنوان همسفر در کنار شما قرار گرفته است اما اين را بايد بدانيم كه وظیفه ای ندارد ،به ما کمک بکند ما از آنها توقعات بیجایي داریم و همه کارها را وظیفه،آنها می دانیم.این گونه نیست و باید دید گاه ما تغییر کند هرزندگی حرمتي وچهار چوبی دارد كه همه باید رعايت کنند.

اعتیاد نارنجکی است که ترکشهایش به خانواده می خورد.ما بارها ترک کردیم و در آخر برگشت خوردیم.همه بچه ها استاد ترک شده اندو این باعث شد خانواده هم به این اعتقاد برسد که اعتیاد درست شدنی نیست! همه اینها یک عامل دارد؟..........


برچسب‌ها: اخبار, لژیون, پنجشنبه, جشن, همسفر

ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : سه شنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۲

به نام خدا

هرکدام از رها یافته ها پرنده ای هستند که از ناباوری
مطلق به باور واقعی دست خواهند یافت

روز سه شنبه در پايان جلسه عمومي يك نفر از اعضاي لژيون ما نشان 60روزرهايي خود رااز دستان پر مهر راهنماي عزيزمان جناب آقاي عرب در يافت نمودند.

استاد عزیز جناب آقای عرب : خدا قوت

 آنتی ایکس مصرفی،ابراهيم: تریاک ،شيره و شيشه
مدت سفر اول: 14 ماه و25روز

رهايي:70روزاز طرف خودم و اعضاي لژيون(نظم،خدمت،محبت )اين روززيبا را خدمت راهنماي عزيزمان وهمچنين داداش ابراهيم عزيز وخانواده  گرامييشان  تبريك،عرض مي نمايم.

Avazak.ir Line41 تصاویر جداکننده متن (3)


برچسب‌ها: اخبار, لژیون, سه شنبه, نشان رهايي, راهنما

ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : سه شنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۲
به نام خدا

روز يكشنبه مورخ92/8/19 لژيون ما با حضور راهنمای گرامیمانو با موضوع (سي دي فرق نگاه ،رنگ لباس)كار خود را آغاز نمود، كه در اين قسمت خلاصه ايي از آن را به نظر شما سروران گرامي مي رسانم.
مشاركت مكتوب

هر بار که ،CDگوش می کنم غرق در گذشته خود، می شوم .ودوران کودکیم را به یاد می آورم زمانیکه ،با بچه های هم سن و سالم، در کوچه بازی می کردم همیشه لباسها و سروصورتم خاکی می شد. وقت رفتن به مدرسه باید دست و صورتم را می شستم و لباس تمیز مخصوص مدرسه را می پوشیدم ،وقتی به مهمانی می رفتم باید لباسهایم را عوض می کردم و لباسهای مناسبی می پوشیدم تقریبا از روی لباسهایي که مادرم برایم آماده می کرد. می فهمیدم که کجا می خواهیم برویم این روش ادامه داشت، تا زمانیکه ..............


برچسب‌ها: اخبار, لژیون, يكشنبه, فرق نگاه, رنگ لباس

ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : سه شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۲

به نام خدا

روز یکشنبه مورخه 92/8/12 لژیون ما با حضور راهنمای گرامیمان و باموضوع(سی دی بازتاب)کارخود را آغاز نمود که در این قسمت خلاصه ایی از آن را به نظر شما عزیزان می رسانم.

مشارکت مکتوب


طبق گفته های استاد امین، مام یا(مادر)ما ،طبیعت است و برای ادامه حیات از طبیعت الگو می گیریم. و خداوند یا همان قدرت مطلق نوری است که بر تمام هستی و مخلوقاتش بطور یکسان می تابد و هیچ موجودی از خود نوری ندارد ،مگر نوری که خداوند به او عطا نموده است و هر چه روزنه و ظرف وجودی موجود بزرگتر باشد از نور بیشتری برخوردار می شود. و یخ ها و انجمادات درونش زودتر آب شده و از تاریکیها و منطقه زیر صفر راحت تر عبور می کند. که این امر در کنگره هم صادق است چرا که ما در کنگره مانند کوهها و رشته کوهها هستیم و کار کنگره یک کار گروهی است .

مانند :تمام اعضای کنگره که منبع و سرچشمه نور آن آقای مهندس می باشند که به همه یکسان عشق می ورزند و می تابند و یا در لژیون که منبع عشق و محبت و نور راهنمای عزیزمان است و به همه یکسان می بخشد و می تابد که منظور از این تابیدن این است که همه در کنار ایشان یکسان آموزش می گیریم و اعضای لژيون، بسان همان رشته کوهها هستیم که اگر ...........


برچسب‌ها: اخبار, لژیون, يكشنبه, بازتاب, استادامين

ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : سه شنبه هفتم آبان ۱۳۹۲
به نام خدا

روز يكشنبه مورخ92/8/5 لژيون ما با حضور راهنمای گرامیمانو با موضوع (سي دي پيداكردن كليد)كار خود را آغاز نمود، كه در اين قسمت خلاصه ايي از آن را به نظر شما سروران گرامي مي رسانم.
مشاركت مكتوب

در ابتدای سی دی جناب مهندس درباره پیدا کردن کلید صحبت می کنند و بیان می نمایند که اگر ما خواسته باشیم دری را باز کنیم نیازمند به کلید آن هستیم.یعنی اگر ما خواسته باشیم در، یک گاو صندوق را باز کنیم و به اسناد داخل گاو صندق دسترسی پیدا کنیم نیاز به کلید گاو صندق داریم. در غیر این صورت شاید اقدام به شکستن قفل نمايیم. ولی با اينكار ما جز تخریب کار دیگری انجام نخواهیم داد.

 حال تجربه خودم را با توجه به اين گفته هاي جناب مهندس برايتان مي گويم.

 من در زمان مصرف مواد مخدر همیشه به دنبال پاک کردن صورت مسئله اعتیاد بودم و هیچ موقع نمی خواستم قبول کنم که درمان اعتیاد هم راهی و کلیدی دارد و همه اینها به خاطر،اين بود که......... 


برچسب‌ها: اخبار, لژیون, يكشنبه, پيداكردن كليد, تجربه

ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : سه شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۲

                                                                   

بنام آن که زمین و آسمان را آفرید و موجودی به نام انسان را درآن قرار داد و از وجود خود نیز در انسان دمید.و در این زمان بود که انسان شد اشرف مخلوقات!!

 یکی از موهبات الهی يعني(قدرت اختیار) دردست انسان داده شد تاراه خود را با استفاده از قدرت اختیار پیدا نماید.

 اما نکته مهمي که در این پیدا کردن راه ویا بهتر است بگوییم یک ویژگی بسیار بسیار مهمی که خداوند در وجود  انسان قرار داد تا بتواند از آن در پیدا کردن راه خود  استفاده نماید قدرت تفکر است !!قدرتی که اگر انسان بتواند از آن به خوبی استفاده بکند می تواند خود را به بالا ترین درجه از مرحله انسانی برساند و اگر هم از آن به درستی استفاده نکند ، به پایین ترين مرتبه ميرسد .

 پس: اگر انسان بخواهد و حرکت کند می تواند به آنچه که دست نیافتنی است دست یابد.

 بنده مدتي است كه در بخش نشريات نمايندگي(سمنان) مشغول خدمت هستم. كه بر اين شدم ،در مورد خودم و نشریات نوشته اي راخدمت شما عزيزان ارائه دهم:

 در ابتدا خداوند را شاکرم که بنده را در مسير راه (کنگره60)قرار داد و به من یاری رساند تا بتوانم با کمک و یاری راهنمای عزیزم(جناب آقاي عرب) به آن مقدار از تفکرات خود جامعه عمل بپوشانم. که اگر ایشان و راهنماييهاي ايشان نبود هرگز نمی توانستم در این جایگاه فعليم باشم البته منظور از جایگاه صرفا فقط جایگاههاي خدمتي، کنگره نیست بلکه جایگاههاي انسانی است و يا اینکه بتوانم در زندگی خود را به حال خوش برسانم.

البته : با توجه به مرحله سازگاري در هر كاري، بايد، بگویم در ابتدا کار وخدمت در نشریات برایم خیلی دشوار بود. ومدام با خود می گفتم که من نمی توانم از پس این مسئولیت (نشريات)بر بيايم،وكم كم توانستم خود را با این مسئله وقف دهم ودر ادامه توانستم توسط نشریات و آموزشهای که از این مکان گرفتم بر خیلی ازمشکلات شخصی خود غلبه کنم .

 همیشه این نکته در ذهنم، هست که، به زندگی به هر شکلی که نگاه کنیم به همان شکل برایمان رقم خواهد خورد و نشریات باعث شد که بفهمم اصلآ کنگره 60 چه هست و اینکه کنگره 60 از آن چیزی که من تصور می کردم خیلی فراتر و بزرگتر است.

حال حدود 5 ماهی می شود که در نشریات خدمت می کنم .واز اينكه، می توانم خدمتی را انجام بدهم بسیار خوشحال هستم چرا که؟ اگر فردی خدمتی را انجام می دهد .ابتدا برای حال خوش خودش است و دیگر برای آموزش گرفتن و در پایان امیدوار هستم که توانسته باشم خدمت خود را به خوبی انجام داده و در ادامه هم بتوانم به شکلی بهتر عمل نمایم!

با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان و دوستان در تمامی شعب کنگره 60.وتقدير وتشكر ويژه از ايجنت محترم نمايندگي آقاي بابائي بابت حمايتهاي بي دريغشان: و در پایان گفته هایم، آرزوی سلامتی را برای جناب مهندس طلب می نمایم.برچسب‌ها: کنگره60, مهندس دژاکام, درمان, نشريات

ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : یکشنبه چهاردهم مهر ۱۳۹۲

    

« به نام خالق زیبایی ها»
روز یکشنبه مورخ 92/1/25 لژیون ما با حضور راهنمای گرامیمان باموضوع (سي دي همه مطالب دردرون وبرون ماست) کار خود را آغاز نمود، در این قسمت خلاصه ای از آن را بحضورتان میرسانم:

                  (مشاركت مكتوب)                    

بله همه چیز و همه مطالب در درون ما است یعنی هر چیزی که در بیرون وجود دارد در درون ما هم هست این موضوع و یا این مطلب چیزی بود که من هرگز حتئ به آن فکر هم نمی کردم حال چگونه می توانم به این مطالب درون و بیرون برسم و یا چگونه می توانم به مجهولات درونی دست پیدا بکنم به نظر من فقط با گرفتن آموزش و استفاده از تجربیات دیگران می توان به آنها دست یافت.

حال اگر کمی به مشکلاتی که برای هر فردی پیش می آید نگاه کنیم می بینیم که آن طرف هم توان حل آن مشکل را دارا است پس اگر برای من مشکلی پیش می آید باید بدانم که حتمآ من ........


برچسب‌ها: اخبار, لژیون, يكشنبه, راهنما, مطالب

ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : دوشنبه هشتم مهر ۱۳۹۲

                                                              به نام يزدان پاك

 روز یکشنبه مورخه ۷/۷/۹۲لژیون ما با استادی آقای عرب و دستور جلسه سی دی هیزم شکن ۲با مشارکت مکتوب آغاز به کار نمود که خلاصه ای از آن را به عرض شما عزیزان می رسانم:

                   

در این سی دی جناب مهندس به مسائل بسیار مهمی اشاره فرموده اند که برای من خیلی تازگی داشت برداشت خودم را بشرح ذیل شرح میدهم.

اولین نکته در مورد کار یا شغل من است که می فرمایند مهم نیست چه کاری یا شغلی داشته باشم مهم آن  است که آن کار را به بهترین شكل ممکن انجام دهم که به نظر من مسئولیت پذیری من با درست انجام دادن کارم مشخص میشود، مطلب بعدی که آنهم در اصل مربوط به همین امر یعنی درست انجام دادن کار میشود این هست که اگر من در مورد کارم علم و دانایي لازم را بدست بیاورم می توانم مشکلات آن کار را درست تشخیص دهم که برای رفع هر مشکل تشخیص درست لازم است مثلآدر همین درمان بیماری اعتیاد بایدبدانیم که مواد مخدر در چه قسمتهای از بدن من اختلال ایجاد کرده تا با اصلاح.....


برچسب‌ها: اخبار, لژیون, يكشنبه, راهنما, تشخيص

ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : جمعه پنجم مهر ۱۳۹۲
نایت اسکین

بادرود و شادباش به اطلاع مي رسانم روز پنجشنبه مورخه1392/7/11 اولین سال آزادی و رهایی مرزبان وكمك راهنماي محترم آقای محمود بافنده را در نمایندگی مشهد جشن می گیریم .


این روز زیبا را از طرف خودم و بچه هاي لژيون*نظم،خدمت،محبت*

به محمود عزيز ، خانواده محترمشان و راهنمای خوبمان جناب آقای داوودعرب  تبریک عرض می نمایم.

 
با حضور شما دوستان محبت ، دور هم جمع ميشويم تا محبت خويش را ، نشاني از محبت بيكران بدانيم.

Avazak.ir Line41 تصاویر جداکننده متن (3)

تاباد چنين بادا

Avazak.ir Line41 تصاویر جداکننده متن (3)


برچسب‌ها: لژیون, نظم, خدمت, محبت, تولد

ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : جمعه پنجم مهر ۱۳۹۲
بنام خدا

لژیون ما روز پنجشنبه 1392/7/4با استادی آقای عرب و با دستور جلسه كتاب حال خوش آغاز به کار نمود،كه درذيل خلاصه ايي ازآن رابه نظرشماسروران گرامي مي رسانم.

استاد سخنان خود را این گونه آغاز نمود: 

ابتدا لازم است کمی در مورد دستور جلسه هفتگی یعنی وادی اول صحبت کنیم: تفکر! اصلآ تفکر یعنی چه ؟تفکر یکی از ویژگی هایي است که در اختیار انسان قرار داده شده است و فقط مختص انسان است . تفکري كه مد نظر كنگره است، با تصور و تخیل فرق می کند. گاهي ما کاری را که می خواهیم انجام دهیم .ممكن است براي لحظه اي از ذهنمان عبور کند و بعدسريع تصمیم می گیریم و آن كار،را انجام می دهیم و در طول شبانه روز هزاران فکراز اين نوع در ذهن افراد می آید امافقط در مورد یکی دو تا از آنها،تفکردرست می کنیم.

تفکر،دو نوع است هم ...


برچسب‌ها: اخبار, لژیون, پنجشنبه, تفكر, حال خوش

ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : چهارشنبه سوم مهر ۱۳۹۲

   به نام خالق هستی

  با عشق و محبت می توان به هر چیز دست نیافتنی دست یافت

 روز سه شنبه در پایان جلسه عمومی دو نفر از اعضای لژیون ما نشان رهایی خود را از دستان پر مهر راهنمای عزیزمان جناب آقای داوود عرب دریافت نمودند.     آقای سید کاظم آقاجان زاده:نشان سه ماه رهایی
آقای مهدی آگاهی: نشان دو ماه رهایی


این روز قشنگ و به یاد ماندنی راازطرف همه اعضاء لژیون

(نظم-خدمت-محبت)به آقای داوود عرب راهنمای گرانقدرمان به داداشهای گلم آقا کاظم وآقا مهدی تبریک عرض مینمایم.

    تا باد چنین بادا


برچسب‌ها: اخبار, لژیون, سه شنبه, راهنما, رهايي

ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : دوشنبه یکم مهر ۱۳۹۲

تجربه شیرین از سفر به آکادمی کنگره60 ورهایی آقا ابراهیم  13/6/92

سلام دوستان حسين هستم يك مسافر

از چند روز قبل قرارشد، که برای رهایی آقا ابراهیم داداش لژیونیيمان در تاریخ 13/6/92به تهرا ن ونمايندگي آكادمي برويم همه چير برنامه ریزی، شده بود وراهنماي عزيزمان آقاي عرب به من گفت : شما هم مي تواني به آكادمي بيايي!!از اينكه قرار شد به همراه داداش لژیونی هایم و راهنمايم بروم.خوشحال بودم و از آن طرف هم، به دلیل فشار کار و مشکلاتی که ذهنم را درگیر خودش کرده بود نمی توانستم مرخصی بگیرم تا روزی که صبح همان روز قراربود برویم .بالاخره،مرخصیم، جور شد.واز اينكه خداوند همیشه در جهت کارهای ارزشی و صراط مستقیم همواره به من کمک کرده و مي كنداز اين بابت، خیلی خوشحال شدم .صبح روز چهارشنبه، از شعبه به همراه یک سری از همسفر ها و کمک راهنمایان و داداش لژیونی هایم به راه افتادیم و از مسیر فیروز کوه به سمت تهران رفتیم در راه کمی توقف کردیم برای خوردن نهار. نزدیک تهران ،عکس يادگاري هم گرفتیم و داداش ابراهیم آخرین جیره برنامه خود را ساعت 3 بعد ازظهر نوش جان کرد!! خلاصه به آکادمی رسیدیم وارد آکادمی شدیم انرژی عجیبی را حس می کردم ساعت 3:45 دقیقه بعد ازظهر بود .در صف ایستادیم که به اتاق آقای مهندس برویم خلاصه وارد اتاق مهندس شدیم یک چیز عجیبی را حس کردم طوري لطفا به ادامه مطلب برويدادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : شنبه سی ام شهریور ۱۳۹۲

بنام خدا

لژيون ما،روز پنجشنبه 28/6/1392 با استادی آقای عرب وبا دستور جلسه، پرسش وپاسخ آغاز بکار نمود.

سوال:چرا میزان تخریب قرص ترامادل و متادون از تریاک بیشتر است ؟آیا روی سیستم ایکس اثر مخرب تری دارد؟

استاد سخنان خود را این گونه اغاز نمودند:

 در کنگره 60 ما 52 دستورجلسه سالیانه داریم که برخی مربوط به مشکلات جسمی و روانی مسافر و فنی می باشد.وبرخی دیگر مربوط به مشکلات جهان بینی افراد مي باشد. اعتیاد نوعی بیماری است !كه بر اثر مصرف مواد ايجاد مي شود.دربدن انسانها به طور طبيعي سيستم بيوشيميي وجود دارد كه مخدر طبيعي توليد مي كند.افرادي كه مواد مخدر مصرف مي كنند .جلوي توليد طبيعي را مي گيرند و چيزي شبيه به آن از طريق مصرف مواد وارد بدن مي نمايند. درواقع با مصرف مواد به سيستم ايكس خود آسيب وارد مي كنند .از اين رو ما مي گوييم اعتياد بيماريست زيرا مواد مخدر بيروني، جاي مواد مخدر دروني را گرفته واين يعني،جایگزینی مزمن !!!  چون، بدن خود،دارد، به طور طبیعی تولید می کند.زماني كه از بیرون هم وارد شود این دو تا می خورد تنگ هم! و یک انرژی خیلی بالایی آزاد می شود .كه در اثر،آن به انسان لذت دست می دهد و این باعث می شود که جابجایی انرژی صورت بگیرد. اما،وقتی که دچار تکرار مصرف می شویم، باعث می شود که بدن دیگر تولیددروني را نداشته باشد و سيستم ايكس طبيعي از كار بيفتد!مثالی که من بار ها زده ام را باز مي گويم:

 سفر دومی ها دقت کنید!! این ..........                                                            ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : دوشنبه هجدهم شهریور ۱۳۹۲

به نام محبت

روز یکشنبه مورخ 17/6/92 لژیون ما با استادی آقای عرب و دستور جلسه (سی دی ایمان)با مشارکت مکتوب آغاز به کار نمودکه خلاصه ای از آن را به عرض شما عزیزان می رسانم:

ایمان یعنی گذشت از اصلی ترین و یا مهمترین داشته خود به واسطه دوست داشتن آنکه به او ایمان داریم و با جان و دل پذیرفتن فرامین او.

ایمان یعنی تجلی نور خداوند.مگر نه اینکه ایمان یعنی اعتقادیعنی از ته دل قبول داشتن.پذیرفتن اصول و قواعد زندگی که از سوی باری تعالي و فرستادگانش تعیين و توصیف شده است، حال همین قانون یا اصول بازی در زندگی را من چگونه اجرا نموده ام؟ بايدمشخص كنم كه از جهت درست یا نادرست از آن بهره برده ام .

گفتم ایمان تجلی نور خدا در آدمی:اما می خواهم مرتبه ای پایين تر را مبنا قرار داده و شروع به مشارکت نمایم. زندگی تا قبل از ورود به کنگره را اصلآ کاری ندارم چون آموختم که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون انسان جاری است، بله انسان جاری است اما چگونه؟این جاری بودن هم می تواند ضد ارزشی باشد و هم ارزشی، با صفت اولی کاری ندارم چون تجربه تلخ را دوباره نخواهم تکرار نمود اما صفت دومی را سرلوحه زندگی قرار میدهم .

برای اینکه از اصل مطلب قافل نشوم مجددآ نام ایمان را تکرار میکنم چرا که می خواهم بدانم ایمان داشتن به چه کسی به چه کاری و یا به چه عملی:اصولآ هر مسافری که به کنگره می آید تا با شهر و بلد، یا بهتر بگویم به فرمانده ايي که او را به عنوان مرید و مرشد خود برگزیده، ایمان و اعتقاد بیاورد زمانی طول می کشد چرا که ایمان داشتن یعنی انجام کاری و یا عملی که موجب خورسندی او به جهت قرار گرفتن در مسیر درست است.ایمان داشتن یعنی انجام دادن کاری که موجب رضا است مثل تسلیم در مقابل دستورات، ممانعت کردن از انجام کاری که ........ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : جمعه پانزدهم شهریور ۱۳۹۲
  بنام قدرت مطلق ....
روز پنجشنبه مورخ92/6/14 لژیون ما با استادی جناب آقاي عرب وباموضوع  (حس رهايي) شروع به کار نمود، كه خلاصه ای ازآن را به عرض شما عزيزان مي رسانم.


ابتدااستادعزيز ازآقاابراهيم خواستند تا حس رهايي خود را بگويند!

در موردسفرم ،البته روزهاي اول که آمدم کنگره بنا به دلايلي،مقداری سرد شدم اما با صحبت های که باراهنمایم انجام دادم باعث شد که مسمم،شوم وبه حمد الله ادامه دادم،اوايل ترس زیادی در وجودم بود و از شدت پا درد نمی توانستم بخوابم اما  زمانی که یک گرم20روز شدم ترسم ریخت. وهمينطور به سفرم ادامه دادم.

اما در مورد حس رهايي،لحظه بالا رفتن به سکو براي،دريافت گل رهايي، چهره فرزندانم به خصوص،پسرم،جلو دیدم آمد.چرا که، بعضي ازافرادی که آنجا حضور داشتند تغریبآ هم سن پسرم بودند .ومن به خاطر اينكه آنان مصرف كننده بودند و حال درمان شده اند ،خوشحال بودم.و وجود راهنمایم ،هم باعث آرامشم شده بود. و زمانی که از سکو پایین آمدم .خوشحال بودم و مفتخر ،ونفس راحتی کشیدم. انگار که دوباره متولد شده ام و حال مي دانم! مسئولیتهایم از این به بعد بیشتر خواهد بود .از همسفرم هم بسيار سپاسگزارم كه مرا ياري كرد و بالي براي پرواز بهترمن شد.

در ادامه صحبتهای آقا ابراهیم در مورد بیماریش:!!!ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : پنجشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۹۲

بنام خالق هستی

ياد الله در هر جا ،ياد خود از قطره به اقيانوس است.
پسرم ،فراموش نكن كه تو در عالمي درختي تنومند بودي كه بودنها،ادامه است.ودر انسان هيچگاه فعل گذشته صادق نيست ،چون جاري است!!!

با درود و شاد باش به اطلاع میرسانم روز چهار شنبه  مورخه 13 /06 / 92 بار ديگر زحمات راهنمای عزیزمان (جناب آقاي عرب) به ثمر نشست و داداش لژيوني ما ابراهيم عزیز گل رهایی را از دستان پرتوان مهندس دژاكام دریافت نمودند و برای همیشه از بند اعتیاد خلاص شدند. آنتی ایکس مصرفی،ابراهيم: تریاک ،شيره و شيشه

مدت سفر اول: 14 ماه و25روز

راهنما: آقای داوود عرب
جا دارد از طرف خودم و اعضاي لژيون(نظم،خدمت،محبت )
اين رهايي را خدمت راهنماي عزيزمان وهمچنين ابراهيم عزيز وهمسفر گراميش و راهنماي همسفرشان تبريك و خدا قوت عرض نمايم.براي ديدن ديگر حال و هواي اين روز به ياد ماندني به ادامه مطلب مراجعه نماييد.....ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : شنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۲

به نام خدا

  لژیون ما در روزپنجشنبه مورخه1392/5/24با موضوع پرسش و پاسخ شروع به كارنمود.كه خلاصه اي از آنرا به عرض شما عزيزان مي رسانم.


در ابتدا یکی از دوستان از استاد خواست که کمی در مورد عدالت صحبت کنند.

استاد بيانات خودرااينگونه آغاز نمودند وفرمودند!

عدالت ،می تواندازنظرهرشخص بسته به نوع شناخت وآگاهي ونگاه خودش جنبه های متفاوتی داشته باشد . دستور جلسه اين هفته هم عدالت مي باشد وسوال اين است كه؟(آیا همه افراد در کنگره برابرند) مطمعنآ بدو واردشدن به سيستم جهت درمان،پذيرش افراد از نظر اخلاق و رفتار و کردار و منش و سرویس دهی وامکانات فرقی ندارندهمه از کتاب 60 درجه واز یک نشریات و... استفاده مي كنيم.

اما آیا همه افراد از نظر جايگاهها با هم، برابرند .به طور يقين، خیر! زیرا، این بر می گردد به میزان کسب آگاهی و دانش و شناخت نسبت به آن چیزی که آموزش می گیریم و نقطه مقابل آن که مهمترین اصل را بوجود می آورد این است که آن آگاهی و دانش و یا دانایی را به دانای موثر تبدیل کنیم و این تنها موردی است که ............


برچسب‌ها: درمان, كنگره, عدالت, مواد, رهجو

ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : یکشنبه بیستم مرداد ۱۳۹۲

بنام خالق هستی

روز یکشنبه مورخ92/5/20 لژیون ما با استادی آقای ناصرفرخی و دستور جلسه (cd هیزمن شکن 1) با مشارکت مکتوب،آغاز به كار نمودكه خلاصه ای از آن را به عرض شما عزيزان می رسانم:

مهدی آگاهی :

در اول سی دی آقای مهندس درباره هیزم شکنی صحبت می کند که در کوههای صعب العبور زندگی می کرد و از چشمه آب می آورد برای خودش و حیواناتش:

برداشت من از این سی دی این است که اگر من در کنگره به جایگاهی رسیدم قبله ام را گم نکنم و فکر کنم که من از دیگران بر تر هستم چون اگر همچنین احساسی داشته باشم اول سقوط من خواهد بود و فهمیدم که من یک زمانی زور می زدم تا مواد مصرف نکنم ولی امروز مواد مصرف نمی کنم و لازم نیست برای مواد نزدنم زور بزنم .

چرا که در کنگره برای انجام ندادن این عمل آموزش گرفته ام و تا اندازه ای برایم شکافته شد که مواد چه تآثیربدی بر روی من دارد و دراین سی دی فهمیدم که در مسیر درست بودن خود به خود سیستم xفرد را به تعادل می رساند وبرای رسیدن به تعادل و آرامش کمی زمان می برداما به این شرط که فرد در کنگره حضور داشته باشد و آنها را اجرا کند و خیلی مهم است که پدر و مادر چه ژنی داشته باشند یعنی وقتی به جایگاه و سمتی می رسد مهربان تر و مردم دار تر می شود در آخر درخت هر چه بارش بیشتر افتاده تر.ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : جمعه یازدهم مرداد ۱۳۹۲
بنام محبت
روز پنجشنبه مورخ92/5/10 لژیون ما با استادی جناب آقاي عرب و دستور جلسه (بحث آزاد) شروع به کار نمود، كه خلاصه ای از سخنان استاد را به عرض شما عزيزان مي رسانم:

استاد سخنان خود را با طرح اين سوال آغاز نمودند كه:

چرا؟ بعضي مواقع ما قدر ،نعمتها يي كه پروردگار به ما داده است را نمي دانيم !!

آيا! مي شود كسي نيكي به ما بكند وما لطف او را با دشمني و كينه جواب بدهيم ؟خوب !هر عقل سليمي در پاسخ مي گويد: خير !چرا ؟كه نيك بكاري نيك هم برداشت خواهي كرد.

واينكه مي گوييم، جواب خوبي را با خوبي بدهيم .اين گونه به وجود آمد كه:

خداوند روزي اراده كرد كه انسان ،نخستين، (آدم) را از خاك و گل بيافريند و بعد به خود احسن گفت.ودرادامه همخواست كه ملياردها سلول رابا رحم مادران عجين كند و از قطره اي گنديده انسانهاي بوجود آورد. همان پروردگاري كه به ما لطف كرد تا چهار دست و پا راه برويم و بعد نيز راه رفتن را به ما آموخت و ما،را،رشد داد و به ما قدرت تفكر بخشيد .و حال ماچطور شد كه با اين همه لطفي كه درحقمان كرده ومي كند. باز هم ناسپاسي مي كنيم و هنوز هم به دنبال دروغ،كينه،حسدو....هستيم . خداوندي كه ما را آفريده و هيچ عضوي از اعضاي ما را مثل هم نيافريده و تمام موارد بالا نيكي بوده كه به ما عنايت نموده است و حتئ فرموده صد بار اگر توبه شكستي باز آي!با توجه به اين اگر ما با ديده دل نگاه كنيم. به خيلي از اين قضايا پي خواهيم برد.

حال مي خواهيم ،نمونه كوچكي از اين را در كنگره بررسي كنيم چرا كه بار ها و بارها، گفته ايم و مي گوييم و خواهيم گفت ،اگر يك بار خراب كردي :باز آي !اگر دو بار خراب كردي ؟باز آي !چرا ؟كه آغوش كنگره باز است. خيلي ها تاامروز در سيستم كار كردند تا ما امروز در جلسه باشيم آيا از زحمات آنها سپاسگزاري كرده ايم .وبا گوش به فرمان بودن آنها خودمان را درست و اصلاح كرده ايم. بدي چيست ؟مگر نه اينكه، ضربه زدن به خودمان هم يك بدي است. اگر بخواهيم به ديگران كمك كنيم و خوبي را در حق آنها انجام دهيم بايد اول به خودمان كمك كنيم يعني برادري را به خودمان اثبات نماييم و بعد به ديگران !چرا؟ كه اول وجود وبعد سجود!وتا تا زماني كه خودمان، نباشيم ديگران،معنا و مفهومي نخواهند داشت.

 در درمان اعتياد همه گفتند: ببنديد و بگيريد .زيرا اعتياد درمان ندارد! اما كنگره بر خلاف اين را اثبات نمود و در قدم اول ابتدا پرسيد ميزان مصرف چقدر بوده است؟ گفتيم فلان قدر، خوب ما همه خماري را تجربه كرديم و به ما ثابت شد كه خماري شرايط خيلي بدي را دارد و براي اثبات حسن نيت خود اعلام داشت كه نياز نيست كه خماري رادوباره تجربه كنيم شما در طي يازده ماه در پله هاي 21روزه به درمان مي رسيد. بدن به مانند اتومبيلي است كه در جاده با سرعت 120 كيلو متر در حال حركت مي باشد ونمي توان يك دفعه سرعت را به 50 رسانيد.بلكه بايد آرام آرام از سرعت بكاهيم و بعد به آرامي دور بزنيم. مسير حركت اتومبيل دقيقآ حكايت سفر ما است پس براي رسيدن به تعادل و قدر شناسي از همه آناني كه به ما كمك كردند صميمانه و با تمام وجود تقدير و تشكر مي نماييم.

 ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : پنجشنبه دهم مرداد ۱۳۹۲

اعــلام سفــــر،مسافرین سفر دوم


مسافرین کنگره ۶۰  ،لژیون آقای داوود عرب*نظم،خدمت،محبت*


تاریخ به روز شده      09 / 5 / 1391 

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييد!!ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : جمعه چهارم مرداد ۱۳۹۲
بنام محبت

روز پنجشنبه مورخ92/5/3 لژیون ما با استادی راهنمای خوبمان و دستور جلسه (قسمت دوم از كتاب حال خوش) شروع به کار نمود،كه خلاصه ای از سخنان استاد را به حضورتان می رسانم:

استاد ابتدا سخنان خود را اينگونه آغاز نمودند كه:

با توجه به تغيير كردن ساعت جلسه و لژيون وكمبود وقت  ،شما در منزل  بايدآموزشها را دنبال كنيد واگرپرسشي بود باهم بررسي مي كنيم.

واين گونه ادامه دادند:

یک قانون کلی براي اينكه مابه حال خوش برسیم وجود دارد.وآن هم ،برگشت از ضد ارزشهامي باشدكه این ضد ارزشها را نمی توان شاخه شاخه کم نمود.به عنوان مثال: بگوييم اعتياد را درست مي كنيم اما دروغ گفتنمان باشدويا كينه باشد و .... بلكه بايد همزمان علاوه بر درست كردن اعتياد روي ضد ارزشهاي ديگر هم كار كنيم واين را هم بدانيم كه بايد، زمان را در نظر داشته باشيم.

برای برداشت نیک ،باید اندیشه نیک کاشت.در طی چندین سال مصرف می کردید و کاری می کردید که دیگران نفهمند .حال خوش پيدا كردن یک حقیقت است . و برای رسیدن به آن باید اختلاف پتانسیل داشت آیا با مصرف مواد مخدر به حال خوش می رسیم .اگر پاسخمان درگذشته بله بوده! حال مي دانيم ازچه نوع بوده؟ از نوعي كه در ادامه تبديل به ذلت ونا آرامي برايمان شد.

زيرا!حال مي دانيم مواد مخدر به تنهايي از ...........

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييد!!ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : چهارشنبه دوم مرداد ۱۳۹۲

بنام قدرت مطلق

برداشتی از حضوردرنمايندگي مشهد مقدس:

همیشه صحبت مسافرت که میشد از یکی ،دو روز جلوتر ،استرس عجیبی به من دست میداد وهمينطور از اول حركت همراه من بود و تا برگشتن به منزل نیز دست از سرم بر نمیداشت .ولی اینبار، نه تنها دلشوره ای در کار نبود. بلکه، آرام هم بودم. با خودم فکر میکردم چه عاملی باعث این آرامش شده؟

همه جوانب سفر را مرور کردم دیدم هیچ چیزی که باعث نگرانیم شود وجود ندارد چرا که ؟برنامه ریزیها توسط استادمان انجام شده بود و،دليل اصلي آرامشم ،هم،وجود استاد راهنما  بود چون با وجود ایشان دقدقه ای نداشتم.


خوشبختانه بچه ها اکثرا رانندگی بلد بودند و نیاز نبود یک نفر تا مقصد رانندگی کند .به مشهد مقدس كه رسيديم .صبح جمعه ما هم به جمع اعضاي خوب نمايندگي مشهد در پارك انديشه ،پيوستيم بچه های کنگره 60 نمايندگي مشهد در آنجا بودند داداش محمودهم آنجا بود وما ازديدن او  خوشحال شديم . خیلی دوست داشتنی و با محبت است!!

جای همه شما خالی سماور جوش و چای برقرار بود بعد از چای وصبحانه رفتیم سراغ والیبال و با بچه ها شروع به بازی کردیم. چیز عجیب و در عین حال جالبی.......

لطفا درصورت تمايل به ادامه مطلب مراجعه نماييد!!
ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : یکشنبه سی ام تیر ۱۳۹۲
بنام محبت
روز پنجشنبه مورخ92/4/26 لژیون ما با استادی جناب آقاي عرب و دستور جلسه (كتاب60درجه،تابستان،بهم ريختگي شهر وجودي) شروع به کار نمود، كه خلاصه ای از سخنان استاد را به عرض شما عزيزان مي رسانم:

استاد:

روش درمان dstو سفر تدریجی در کنگره 60 چهار فصل سال را تقريبا، در پی خواهد داشت و این چهار فصل در باز سازی جسم بسیار حائز اهمیت است. اگر دقت کنید، در زماني كه موادمصرف ميكرديم موقع، زمستان مصرف مواد بیشتر می شد.شايد يك دليل آن سردي هوا بود .به همين علت كمتر،هم سرما خورده مي شديم واين آتش (سرما خوردگي) زير خاكستر مي ماند واگر گاهي بيمار مي شديم خيلي مرحله سختي بود ودير به بهبودي مي رسيديم.اما در تابستان بدليل گرمي هوا ،مصرف مواد، برايمان لذتي نداشت واكثرا در تابستان،بود كه، به فكر ترك مي افتاديم.چون مصرف مواد باعث مي شد كه آب بدن گرفته شود وباز در كنار آن شخص نمي توانست همه نوع ميوه وغذا استفاده كندوهمه اينها به دليل خماري وگرماي هوا وعرق كردن بدن  ايجادمي شد ويا فرد دچار يبوست مي شد.

حال توضيحي درمورد شهر وجودی در فصل تابستان وهنگام سفر.

تابستان فصل به هم ریختگی شهروجودی است. تابستان به خاطر گرمایی که دارد، باعث مي شود.بدن یک مقدار بیشتر انرژی از دست دهد، یک زلزله خفیفی در شهر وجودی انسان بوجود می آید که سیستم ایکس را تحت الشعاع قرار میدهد

در فصل تابستان سوخت وساز جسم بیشتر می شودو این باعث از دست دادن انرزي مي شود.برای افراد معمولی هم همينگونه است زيرا!هستی در جریان است، یعنی این افت و خیزها در همه چیز وجود دارد، در فصلها ،در ماهها ،در روزها و ... وهمین مکمل هاست که زندگی را قشنگ میکند.و برای ما كه داريم سفر مي كنيم. مهمتر!! شما يايدسعی کنید در فصل تابستان مراعات کنید و ورزشهای نرم انجام دهيدو از استخر بیشتراستفاده كنيد. مخصوصا!! مسافران سفر دوم حتماباید صبح حداقل یک ساعت پیاده روی کنند رژیم غذایی را رعایت کنند.

تولبد، اسید لاکتیک بدن در فصل تابستان میباشد که همين ،عامل اصلی براي عصبانیت و پرخاشگری هم میباشد . با خوردن آب بیشتر غلظت این اسید در بدن کم شده و باعث کاهش عصبانیت و پرخاشگری میشود . افزایش اضافی ویتامین ث هم باعث افزایش اسید لاکتیک بدن میشود .پس  سعي كنيدحد اقل، روزی 8 لیوان آب بخوريد چون باعث می شود که خون بیشتر در بدن به جریان بیفتد.اکثر میوه ها در فصل تابستان رسیده می شوند و من هم می توانم آن را به خود نسبت دهم که من هم مانند آن میوه باید در فصل تابستان به شهر وجودی خود فرصت بازسازی بدهم و اگر من بخواهم شهر وجودی خود را درست کنم باید حرکت کنم و سفر خود را در طی چهار فصل به پایان برسانم واين را هم بدانم، خرما اگر بیشتر از حد بالای درخت بماند .تبديل به حنظل خواهد شد.و برای اینکه حنظل نباشیم باید حرکت کنيم و نشانه های زنده شدن را در خود بیابيم و به دنبال رشد و گسترش آنها باشيم..

 مثالی که خانم آنی زد و گفت که دامداران هندوانه ها را به دام خود می دادند تا تصفیه در دام بوجود آید یعنی در حقیقت یک فرصتی را به آن می دادتا جسم وجودی خود را پاك سازی نمایند.پس ما که یک انسان هستیم و قدرت تفکر داریم باید به شهر وجودی خود که در اثر مصرف مواد تخریب نمودیم فرصت بازسازی بدهیم مصداق وادی سوم چرا که می گوید هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی کند دقیقآ درست است چون من باید اول خودم را (جسم وروان) درست کنم و شهر وجودی خود را باز سازی نمایم تا خانواده و فرزندان خود را محترم شمارم پس برای این کار دقت نمائید که سفر ما حتمآ باید چهار فصل را طی نماید تا سیستم بدن ما برای درمان حداكثرتمام 12 ماه از سال را سپری نماید.

 ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : جمعه بیست و یکم تیر ۱۳۹۲
بنام خداوند جان آفرين

روز پنجشنبه مورخ92/4/20 لژیون ما با استادی جناب آقاي عرب و دستور جلسه (بحث آزاد) شروع به کار نمود، كه خلاصه ای از سخنان استاد را به عرض شما عزيزان مي رسانم:

خلاصه سخنان استاد:

ابتدا ماه مبارك رمضان را به همه شما  تبريك مي گويم و اميدوارم بهره كافي را از اين ماه ببريد.

كبر يعني خود برتر بيني:

کبر دربعضي انسانها در سطح بالايي اعمال می شود .كه حتئ به رب العالمین هم میرسد یعنی انسان نسبت به رب خود هم دچار کبر می شود زمانی که خداوند انسان را خلق کرد به خودش احسن ،گفت پس چه می شود که انسان نسبت به رب خود دچار کبر و خود برتر بینی می شود ؟

ما نسبت به انجام کاری که ديگران در قبالمان انجام می دهند.همواره ابراز احساس و تشکر می کنیم پس چطور می شود که نسبت به خداوند که خالق ما است ابراز تشکر نمی کنیم.

چون ما معنی عشق را نفهمیده ایم چرا که کاری که با عشق انجام شود محکوم به پیروزی است چون انسان زمانی که درونش آرام نباشد بیرونش هم آرام نخواهد بود .اگر به این باور و ایمان داریم که می توانیم به جایي برسیم که از رب خود سپاس گزاری کنیم پس می توانیم به اندازه و حدو توان خودمان از همنوعان خودمان و در نهایت از خالق خودمان هم سپاس گزارباشیم حال ما شروع به سفر کردیم در شروع سفر غرورومنیت و کبرو...وجود داشت در حالیکه ماآمدیم اعتیاد خودمان را درمان کنیم سپس خیلی از چیزهایی که در زمان اعتیاد با ما وجود داشت نیز بخودی خود شروع به در مان شد.

خداوند هیچگاه بد بنده اش را نمی خواهد چرا که، می فرماید بذر نیکو بکارید. تا بذرنیکو هم برداشت كنيد. ما به این نتیجه رسیدیم که هیچ کاری را نباید با زور انجام دهیم و این دقیقآ همان حکایت کبر و غرور است که در اثر جهل و نادانی در ما به وجود آمده است. مثال :شعری که می گوید هر چه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند اگر ما معنی این شعر را بفهمیم خیلی از مسائل حل خواهد شد.

چون ما جایگاه خودمان را خودمان تعیین می کنیم. زماني كه گفته مي شود حضور در جلسه رآس ساعت 17.يعني اينكه، در خانه اگرکسي ، است یک حرف بس است در نتیجه برای تربیت نفس باید نکات ریز را در نظر داشته باشیم ما باید نفس خود را تربیت کنیم .زيرا در اكثر جاها نفس از آموزش ، تعلیم ،تربیت جلوگیری می کند پس برای اینکه نفس در اختیار و سلطه خودمان باشد. وچه زماني بهتر از اين ماه مبارك كه كمك مضاعفي به ما مي كند براي ساخته شدن خودمان.پس همواره باید به دنبال کسب آگاهی و دانش باشیم و این با هيچ چيز ،مگر حرکت در صراط مستقیم حاصل نخواهد شد.ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : دوشنبه بیست و هفتم خرداد ۱۳۹۲

به نام یزدان پاک

روز یکشنبه مورخ92/3/26 لژیون ما با استادی راهنمای خوبمان آقای عرب و دستو جلسه (سي دي وادي دوم91) با مشارکت مکتوب،آغاز به كار نمودكه خلاصه ای از آن را به عرض شما عزيزان می رسانم:

 استاد:

درابتدا رهایي ،داداش کاظم، را به خودش ،خانواده اش وهمچنين خانواده بزرگ کنگره 60وداداش لژیونیها تبریک گفتند وفرمودند: امیدوارم که کاظم عزیزخدمت گزار خوبي براي خودش وخانواده وكنگره باشد .واين آغازي باشد، براي رسيدنش به جایگاه های بالا تر و کمک راهنمایی .چرا که هدف   تك تك ما در سفرمان،تغییر ساختار در جهت مثبت  است وبراي يك سفر اولي هم به اينگونه است كه بايد، گرفتن گل رهایي را در ذهن مجسم کند .تاقطعا هم بتواند به آن  برسد .ودر سفر دوم  هم اگرهدفهاي درستي را كه مي خواهم را در ذهن به تصویر درآوريم وآنرا طبق سفر اول در ذهن تجسم کنيم قطعآبه آن خواهيم رسید.

 به عنوان مثال :کودکی که در کلاس اول می نشیند .علم و آگاهی را یاد می گیرد چرا که یاد گیری بالقوه در او هست  واو هم با تلاش به سوادي كه مي خواهد مي رسد.وقتي در انجام هر کاری تفکرهمراه باشد. قطعا به موفقيت ختم مي شود.  زيرا در اينجا فرد می تواند پذيرش مسئولیت داشته باشد واز ديگران توقع بيخودي هم ندارد كه دست او را  بگیرند  پس ، هر كسي خود براي رسيدن به رهايي بايد تلاش كند. رهایي یک نفر در کنگره حاصل تلاش و کوشش صد نفر  ديگر ،هم است .

یک پزشک در طی یک روز میخواهد به صد نفر کمک بکند در حالی که در کنگره بر عکس است چرا که صد نفربه یک نفر کمک می کنند تا آن یک نفر به رهایي برسد .و جاری بودن عین عدالت است ، به این معنی که كنگره وراهنما هر دستور و فرمانی میدهد باید گوش به فرمان بود و اگر بخواهیم این عدالت در باره ما تکرار شود باید در همه کارها گوش به فرمان باشیم اگر به دنبال رهایي باشید رهایي را به شما خواهد داد چون حساب کنگره با همه صاف است .

حتما شنيده ايد كه ،می گویند: ................

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييد!!ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : سه شنبه بیست و یکم خرداد ۱۳۹۲
« به نام خالق زیبایی ها»
روز یکشنبه مورخ 92/3/19 لژیون ما با حضور راهنمای گرامیمان باموضوع (سي دي توجيه) کار خود را آغاز نمود، در این قسمت خلاصه ای از آن را بحضورتان میرسانم:

(مشاركت مكتوب)

ابتداجناب آقاي عرب درمورد دستور جلسه هفته كه توسط مرزبانان محترم انتخاب شده بود صحبت كردند.

(نظم ، اجراي قوانين ، شرح وظايف)

خلاصه سخنان استاد:

با توجه به دستور جلسه كه موضوع نظم را در بر مي گيرد .اول بايد بدانيم كه بي نظمي چيست و چگونه به وجود مي آيد كه بعد بتوانيم در مورد نظم صحبت كنيم. به عنوان مثال: كدامیک از شما مسافران رأس ساعت در شعبه حاضر ميشويد ويا، کدامیک به واسطه زود آمدن به كنگره توانسته ايد نوشتار بخوانيد. چند نفرتان پیام خوانده ايد ويا مشارکت کرده ايد.به طور حتم ،اگر همه اینها را انجام داده ايد.كه هيچ !يعني آدم با نظمي هستيد و طبق قوانين كنگره رفتار كرده ايد اما اگر غير از اين باشد. دچار بي نظمي شده ايد .درست مثل زمان قبل از درمان كه طوري ديگر دچار بي نظمي بوديد. مگر نه اینکه زمان مصرف در خوابمان در غذا خوردن و نحوه لباس پوشیدنمان بی نظمی بوجود آمده بود به واسطه مصرف مواد.

پس بايد، مشارکت کنید ،می گویند آنچه از دل برآید بر دل نشیند در مشارکت سعی کنید از تجربیات شخصی خودتان بگوئید هر آنچه که می دانید  بگوييد.سعی کنید از کلمات ساده و روان نه از جملات پیچیده و سخت استفاده کنید زمانی که دست خود را بالا می برید این شجاعت در شما بوجود می آید از جلسات بعد همه بچه های لژیون موظف هستيد كه رأس ساعت در نمايندگي حاضر شويد. ونوشتار بخوانيد و پیام  حفظ كنيد.حتي اگر شده، یک جمله ! اینها همه نوعی خدمت است تجربه اشان کنید تا به حال خوش برسید رسیدن به حال خوش از همینها شروع می شود.

بارها و بارها در جلسات گفته ایم که درمان اعتیاد کار سختی است .و کار هر کسی نیست !چرا كه علم، دنیا با این همه پيشرفت در این عمل مانده است.کلیه انسانها ممکن است در حالت عادی درگیر نفس اماره شوند و نفس اماره است كه،مي تواندبا لباس مبدل وارد، قلعه عقل شود . زيرا در زمان مصرف مواد،براي اينكه مواد را مصرف کنید و از حالت خماری بیرون بیایید توجیهی نمی آورديد وفقط عمل می کردید و از اینجا نتیجه می گیریم که مواد مخدر عقل ما را در چنگ خود در می آورد.به طوري كه حس را نیز بسته نگه می داشت .وحس هم فقط با تصفیه و تزکیه و پالایش است که در مسیر درست قرار می گیرد و این مراحل پاکسازی را ما باید از خود شروع کنیم .

وقتي پاكسازي از خود آغاز شوددیگر توجیه معنایي، پیدا نمی کند .و  دیگر نیازی نیست كه درمحل كاربه کارفرمای خود دروغ بگوئیم .زيرا! می خواهیم در مسیر صراط مستقیم حرکت کنیم وبا تفکرات و اندیشه درست است كه مي شود اين كار را انجام داد.تا زمانی که حس درست نشود بي نظمي وجود دارد وهمچنين بي مسئوليتي ،كه منجربه حماقت (گریز) میشود و...... چرا که همه اینها توجیهات هستند یا به عبارتی ساده آب می گردد چاله را پیدا می کند ما باید سعی کنیم صفات گذشته خودمان را درست کنیم صفات گذشته چه بود مثل دروغ و....که همه اینها به واسطه مصرف مواد به سراغ ما آمده است که اگر بخواهیم این صفات درست شود باید حسها درست شود وادی اول میگوید با تفکر ساختارها آغاز می شود .و ساختار چیزي نيست .به غير،سفر درست !وسفر درست هم فقط در مسير صراط مستقيم امكان پذير مي باشد.پس بياييد:

به جای توجیه به دنبال مسئولیت پذیری باشیم

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييد!!ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : دوشنبه ششم خرداد ۱۳۹۲

حس شيرين قبل و بعد رهايي

روز سه شنبه: 92/2/10بود. که راهنمای خوبم آقای عرب ،دفترچه ام را خواست تا آخرین، پله ام را یاد داشت کند .ومن هم ،حس عجیبی داشتم .دلم آشوب بود. نه،به خاطر کم شدن مواد. بلکه بخاطر خوشحالی زیاد ورسيدن به آخرين روزهاي سفر،بعد از چند دقیقه که ايشان ،دفترچه ام را به من دادند. چشمم به پيام  همیشگیي که در آخرین پله سفر اولی ها بود.افتاد دیدار در قله رهایی!!!

 خیلی خوشحال شدم ،زيرا، فقط چندروز باقی مانده است . برای پیوستن  من به جمع سفر دومی ها! روزها یکی پس از دیگری گذشت تا روز موعود فرا رسید.كه  روز سرنوشت سازي برايم بود. روز جدای از سفر اول!!!صبح روز چهار شنبه  18/2/92به همراه راهنماي خوبم آقا داوود و داداش لژیونی هاي بزرگترم و بچه های ديگر نمايندگي سمنان و مهمانانی که ازنمايندگي مشهد آمده بودند عازم تهران (نمايندگي آكادمي )شديم. خیلی احساس عجیبی داشتم واقعآ لحظه ها هر چه می گذشت شیرین تر میشد.ساعت2:30بود که وارد آکادمی شدیم انرژی بالایي داشتم بعد از انجام دادن کارهای اولیه به دفتر جناب ،مهندس  رفتيم .براي گرفتن رهايي !وقتي وارد اتاق  ايشان شدیم مرا با آغوش گرم پذیرفتند و بعد با امضا زدن به فرمی که در دست داشتم مرا به جمع سفر دومیها پذیرفتند و آن لحظه بود که قدرت عظمت خداوند را ديدم و پروردگار را شكر گفتم وبا لطف و محبت جناب مهندس دژاکام،اين پیر فرزانه کنگره 60 وارد سفر دوم شدم و به خواسته ای که داشتم رسیدم.در جلسه زماني كه نوبت به رهاييها رسید استرس زیادی داشتم و این هم از انرژی بالا بود تا اینکه نوبت به من براي گرفتن گل رهايي شد و پای در فرش قرمز سکوی آرزوها گذاشتم انرژی و حس وصف نشدنی داشتم ، بعد ازصحبتهاي آقا داوود كه مرا به جمع سفر دوميها معرفي كردند نوبت اعلام سفرم شد ومن هم ورود خودم را به سفر دوم اعلام كردم. لحظه ای زیبا و فراموش نشدني بود. وبعد  از دستان جناب مهندس و راهنمای عزيزم گل رهايي را دریافت کردم و آنجا بود که بهترین حس زندگیم فرا رسید و من به آرزو و خواسته ام  رسیدم و لحظه ای شیرین را چشیدم.(زندگي بدون مواد) به امید رهایي همه سفر اولی ها از دام اعتیاد!!!

جا دارد درهمين جا از جناب مهندس و خانواده شان وهمچنين از راهنمای خوب و دلسوزم آقای داوود عرب سپاس گذاری کنم و دستان راهنماي خوبم را می بوسم . در آخر هم از همه کسانی که برایم زحمت کشیدند و من را کمک کردند تا به اين جايگاه برسم سپاس گذاري ميكنم.

 مسافر:محمد موسوي

آنتي ايكس مصرفي: ترياك

روش درمان وداروي درمان: دي اس تي وشربت اتي

مدت سفر : 12 ماه

راهنماي خوبم : جناب آقاي داوود عرب

مدت رهايي:هيجده روزارسال توسط مسلم
 
تاريخ : شنبه چهارم خرداد ۱۳۹۲

 به نام قدرت مطلق

روزپنجشنبه مورخ 92/3/2 لژیون ما با استادی راهنمای خوبمان آقای عرب وبا دستور جلسه (بحث آزاد) آغاز به كار نمود.

كه خلاصه اي از آن را به عرض شما عزيزان مي رسانم:

سوال: آيا مصرف مواد مخدر حرام مي باشد؟

در كلام الله هم از خمر نام برده شده است. كه اگر خمردر بدن انسان  درست كار نكند تخريب به وجود مي آورد .كه انسانها با مصرف مواد مخدر به سيستم خمر خود آسيب مي زنند وآنرا دچار تخريب مي كنند .و همه اينها هم به خاطر نداشتن آگاهي است كه باعث تخريب مي شود.اما با كمي تعمق و تفكر مي فهمييم كه هرنوع مادهاي كه انسان را از حالت تعادل طبيعي خارج كند مخدر محسوب مي شود پس اعتياد از هر نوع كه باشد باعث مي شود سيستم بيوشيمي آسيب ببيند.بارها در كنگره گفته ايم ،درمان يك فرد قرصي ،به مراتب از يك هروئيني سخت تر است .چون مصرف قرص خودسرانه باعث تخريب در ،سلسه اعصاب مركزي وبهم ريختگي بيوشيمي بدن و......... مي شود .

پس ما بايد تلاش كنيم كه بتوانيم سيستمهاي آسيب رسانده را دوباره بازسازي كنيم. و اين فقط با همين حضور به موقع به كلاس آمدنها و آموزش ديدنها و روي برنامه درست بودنها است كه آغاز مي شود.وقتي مي گوييم جلسه ساعت 5 شروع مي شود .يعني اگر مي خواهيم از تاريكيها به سمت نور برويم .بايد رأس ساعت 5 در جلسه باشيم .زيرا در اينجا فقط قطع مواد را نمي خواهيم .ما درمان شدن را مي خواهيم . و هدفمان در كنگره بايد اين باشد كه انساني درست شويم و استادي براي شعله هاي آتش باشيم. بايد ديد در 11 ماه، 12 ماهي ، كه در كنگره هستيم و داريم سفر مي كنيم چه تغييراتي كرده ايم ، و يا ديگري چه كرده كه به رهايي رسيده و يا ،من چه كرده ام، آيا هنوز اسير يك سي سي ، شربت هستم.اگر ،اسير هستم يعني هنوز تغيير نكرده ام. از آنجا كه مشكلات هميشه به شكلهاي گوناگون سر راه انسانها قرار مي گيرند بايد تلاش كنيم راه حلهاي بهتر و بيشتر را با تفكر بهتري پيدا كنيم . و از پس حل مشكلات به آرامي بر آييم.

بدانيد كنگره به كسي بابت سفر كردن و نكردنش چك تضميني نمي دهد اين خودتان هستيد كه بايد تلاش كنيد .اگر به درون خود بنگريد .حس خوب را مطمئنا در خود مي يابيد . بارها گفته ام كه شكر نعمت ،نعمتت افزون كند .كفر نعمت از كفت برون كند . بعضي هستند كه در سفرشان نا سپاسي مي كنند و سفرشان از حد خود دارد مي گذرد و طولاني مي شود .اما بازهم از خواب غفلت بيدار نمي شوند. به خودتان بياييد تا دير نشده !!!

بچسبيد به درمان و خودتان را آزاد سازيد.قدرتي از خداوند در وجود انسان است كه همان .شو،شود است . كه انسان اگر واقعا بخواهد و تصويرش را بسازد به هر چيزي كه بخواهد مي رسد. اگر رهايي را مي خواهيد تا زماني كه تصويرش را نسازيد رها نمي شويد . يعني از خيلي خواسته هاي معقول و نامعقول خود بايد بگذريد و فلز درون خود را عوض كنيد و اينجاست كه ديگر آهن ربا جذبت نمي كند . و قتي به فكر در مان هستيد بايد اولويت را درمان قرار دهيم .زيرا درمان از همه مهمتر است . و براي رسيدن به رهايي بايد نبرد خود را ادامه دهيد زيرا ،درمان اعتياد ،نبردي است كه بين عقل و نفس و خير و شرصورت گرفته و بايد با تمام قوا جنگيد.ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : دوشنبه سی ام اردیبهشت ۱۳۹۲
به نام خداوند دانا
روز یکشنبه مورخ92/2/29 لژیون ما با حضور راهنمای خوبمان آقای عرب و با موضوع (سي دي، با نادانان سخن نگوييد) با مشارکت مکتوب،آغاز به كار نمودكه خلاصه ای از آن را به عرض شما عزيزان می رسانم:
مسافر كاظم:

 تمام علم و آگاهی نشأت گرفته از نا دانی است.نمونه بارز خودم، را مثال می زنم ،به این صورت که اگر دانش یا همان آگاهی در مورد مواد مخدر را ميداشتم ،شاید هیچگاه وارد مقوله اعتیاد ،نمی شدم و این بر می گردد به جهل و نادانی من در خصوص ندانستن !

ونه تنها اين در مورد مواد مخدر بلكه در مورد تمام چیزها و تمام کارها صدق می کند .همانگونه که می دانیم بعضی از انسانها قابلیت تغییر و دگرگونی را نداشته و یا نخواهند داشت .مثل: بعضی از درختان که هیچگونه میوه ای ندارند .پس: برای این دسته از انسانهاكه نمیخواهند تحول را تجربه نمایندوقت گذاشتن و صرف انرژی ،كاري بیهوده مي باشد.لابد شنيده ايد كه مي گويند: برای کسی تب ،کن !که او برایت سر درد بشود. زیرا، هر دمی، بازدمی ، خواهد داشت که اگر آن بازدم وجود نداشته باشد. خروجی هم ندارد. یعنی میوه و ثمره ای نخواهد داشت.هر شخص بایدمسئول كارهاي، خود باشد فردی که وارد کنگره می شود از نگاه او می توان فهمید .که او چه کاره است .ویااينكه خودش خودش با خواست درونی و با اراده محکم خواستار رهایي است .یا نه،به اصرار ديگران بوده، وچه زيباست :

پيام كنگره كه مي گويد: اگر بوي گل يا چمني حقيقي باشد نياز به بيان نيست .زيرا از فاصله دورتر هم مي توان آنرا با حس دريافت نمود.و اما زمین محل ،مهد است یعنی جای تولد.  و سرگرم شدن درانجام کارهای ضد ارزش باعث می شود از مسئله اصلی که همان ساخته شدن و خود سازی  می باشد. دور شويم.پس ساخته شدن و ساختن در زمانی که هنوز حیات برای ما وجود دارد امری بسیار مهم مي باشد.بايدآنقدر در تصمیم و اراده خود مصمم باشیم که هر بادی نتواند ما را تکان دهد{البته منظور ازباد ضد ارزشها می باشد}

درست مثل ،مسافر سفر اول که اگر تصمیم و خواست قوی نداشته باشد با هر ندای ضد ارزشی از مسیر خود خارج خواهد شد اما به محض احساس کوچکترین تحول و تغییردر درون خود دیگر بیدی نخواهیم بود که با هر بادی بلرزیم.همکلام و همنشین شدن با یک نادان کاری است بیهوده چرا که فرد نادان با جهل و نادانی خود باعث از بین رفتن خود و دیگران می شود.می گویند با طناب نادان وارد چاه نشوید چون طناب وی مورد اطمینان نیست همچنان که برای تزکیه و تصفیه هیچگونه عجله ای نیست زیرا تربیت یک نفس عبادت است مشروط به اینکه آن نفس قابلیت تغییر را داشته باشد .

به امید روزی که همه ما در تربیت نفس خود در جهت کسب علم و آگاهی کوشا باشيم.

((بحث کردن با افراد نادان اشتباه است و باید کنار کشی کرد))ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : یکشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۹۲

 به نام خداوندجان وخرد

وقتی نیرویی از کم شروع میشود به درجه بالا وبالاتری برسد ، نقطه تحمل پیدا میکند

انسان از بدو آفرینش از نظر نوع زندگی ، گفتار ، رفتار و حتی ارتباط با دیگران و غیره ... در حال تکامل و رو به تعالی بوده و نمی توانسته تنها به عقل و شعور خود اطمینان کند ، چرا که عقل و تفکر مربوط به آن به واسطه آداب و معاشرت ، تحصیل و آموزش کامل میشود و در مواقع  لزوم دستور و فرمان مناسب به کاربر خود یعنی انسان میدهد.

در آن زمان خداوند متعال برای روشن شدن زندگی و تکامل بشر ، از عقل ظاهری یعنی همان پیامبران و فرستادگانش استفاده کرد و راه و روش زندگی را از طریق آنان به بشر آموخت تا در این برهه از زمان بشر بتواند از پس زندگی خود برآید تا در آینده ای نزدیک خود به تکامل عقلی نایل آید و بتواند خیر را از شرمتمایز گرداند.

اکنون و در حال حاضر زمانی است که به گفته دانشمندان ، انسان به واسطه زندگی در جمع و تعامل فکری و آموزش پذیر بودن از پیرامون پر از شناخته و ناشناخته خوداطلاعات جامع و کاملی را گردآوری کرده است و به این قدرت رسیده که خوب را ازبد ، زشت را از زیبا و دیگر اضداد را به خوبی از هم تشخیص دهد پس دیگر به عقل ظاهری یا همان پیامبران نیازی نیست پس بشر باید گلیم خود را خود از آب بیرون بیاورد و با استفاده از تفکر ، تعقل و خرد خود که دیگر به تکامل کامل و پویا رسیده است استفاده نماید و خود راه را از چاه تشخیص دهد و بتواند با تکیه بر این نعمت خدادادی آن را در زندگی به نحوه احسن کاربردی نماید.

ولی در عصر حاضر نیز ...............
ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۲

به نام او كه ما را مي آزمايد،براي ساخته شدنمان.

امروز پنجشنبه مورخه 92/2/26 آزمون جهانبيني 2 در نمايندگي سمنان برگزار شد كه اين آزمون حدود 40 دقيقه طول كشيد واعضاي لژيون ما هم در اين آزمون حضور داشتند:


بعد از برگزار شدن آزمون لژيون ما كار خود را با حضور راهنماي عزيزمان آقاي عرب ادامه داد كه در ذيل خلاصه اي از آن را به نظر شما عزيزان مي رسانم:

  خلاصه سخنان استاد:

امروز به حمدالله آزمون جهانبيني در نمايندگي انجام شد .وهدف مهم اين بود كه شما خود را بسنجيد وببينيد چقدر به داناييهايتان افزوده شده ،اگرمي خواهيد در كنگره و سفر و تمام مسائل روز مره ،زندگي موفق باشيد.بايد كاري كنيد كه كردارها و كارهايتان خوب باشند و اين زماني اتفاق مي افتد كه سطح اطلاعات ودانايي خود را بالا ببريد. زيرا،اگر معرفت وشناخت كافي نباشد  نمیتوانید موفق شوید اگر تا به حال رهجوی خوبی نبوده ايد، آخر خط نیست و راه برای برگشت وجود دارد. چون خداوند ،می گوید: صد بار اگر توبه شکستی باز آی.

نقطه تحمل در كنگره با دو حالت به وجود می آید یک تکراروتمرين وديگري طي كردن زمان مخصوص به آن، استارتش هم از پیام خواندن و مشارکت شروع میشود و این تکرار باعث می شود نقطه تحمل بیشتر شود چون با تکرار و تمرین می توان موفق بود. برای تقویت حافظه باید پیام حفظ کنید چون این کار باعث می شود ذهنتان باز شود.يعني  پیام ملکه ذهن شود و بتوان آن را کار بردی کرد.برای حفظ کردن پیام نیاز نیست دنبال یک پیام بزرگ باشیم.یک خط بودن یا ده خط بودن آن تفاوتی ندارد. بايد به اين موضوع توجه داشته باشيد. هر زماني كه پيامي خوانده مي شود .ممكن است همان بر روي بعضي افراد تأثير گزار باشد و مسير درست را به آنها  نشان دهد .همه مفاهیم سفر و کنگره در کتاب وجود دارد.در سفر اگر مشکلي برايتان به وجود آمد وراهنمايتان در دسترس نبود حتما کتاب را مطالعه نمايید  .

جویبارها روان شده اند وهمه در يك نقطه به هم خواهند رسيدوبستري پر بار را تشكيل خواهد داد كه به اقيانوس بزرگ منتهي خواهند شد و آنگاه با فر ايزدي به مكانهايي كه فرمان از آنجا مي آيد .گسيل خواهند شد.

ما مسافران مانند جویبار هستیم و در پی هم روان هستیم. کلام الله را برای ما انسانها آورد اند ما می توایم آن را تفسیر نماییم . انسان اگر تفکر و اندیشه نداشته باشد هیچ است

درسال 92 طبق دستور جناب مهندس بايد جهت تحقيقات حركت كنيد كه  با نوشتن مقاله ما می توانیم به پیشرفت اين امر كمك کنیمارسال توسط مسلم
 
تاريخ : دوشنبه بیست و سوم اردیبهشت ۱۳۹۲

بنام خالق عشق ومحبت

روز یکشنبه مورخ92/2/22 لژیون ما با استادی راهنمای خوبمان آقای عرب و با موضوع (سي دي نبرد درون) با مشارکت مکتوب،آغاز به كار نمودكه خلاصه ای از آن را به عرض شما عزيزان می رسانم:

مسافر ابراهيم:

در اين سي دي  جناب مهندس میخواهند به نبردی که از روز ازل بین نیروهای الهی وشیطانی وجود داشته ،دارد،وخواهد داشت اشاره نمايند ومي دانيم.در تمامی مسائل هستی تضادها(نيروهاي مكمل) هستند. که باعث تکامل میشوند.من فكر ميكنم، نبرد بین این تضادها هم نبردیست که میتواند، من مسافر را کامل کند ولی !نکته، اینجاست که من چگونه بتوانم با آموزشهای لازم واندیشیدن تدابیر لازم از این نبرد در جهت تکامل خودم استفاده کنم چرا که اگر غفلت کنم این نبرد میتواند مرا تا مرز نابودی پیش ببرد.

ایشان با استفاده از تمامی عواملی که در آموزش گرفتن یک فرد با هر مقدار سواد میتواند بهترین نتیجه را داشته باشد سعی در کمک به من وامثال، من دارند یعنی استفاده از کلام .تصویر و صوت آنهم از بهترین وشیواترین کلام ، گویاترین تصاویر ودلنشین ترین اصوات. دیگر این گوی واین میدان!!!

بنظرم جناب مهندس با استفاده از اين تصاویر ،شرح کامل وضعیت شهر وجودی  یک مسافر ي که در روزهای آخر سفر اول و ورود به سفر دوم میباشد را بیان نموده اند .که در عین حال برای سفر اول هم بسیار حائز اهمیت است.

به عقیده من در نبرد درون برای سفر اول ایشان از ترفندی که معمولا نیروهای شیطانی استفاده میکنند را بر علیه خودشان بکار برده اند وبا استفاده از نیروهای نفوذی مبارزه ای هوشمندانه را شروع کرده اند چون با توجه به .......

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييد.....ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : سه شنبه هفدهم اردیبهشت ۱۳۹۲

به نام یزدان پاک

روز یکشنبه مورخ92/2/15 لژیون ما با استادی راهنمای خوبمان آقای عرب و دستو جلسه (سي دي پنهان كاري) با مشارکت مکتوب،آغاز به كار نمودكه خلاصه ای از آن را به عرض شما عزيزان می رسانم:

مهدی مرندی:

خداوند را شکر می کنم که مرا با کنگره آشنا کرد تا از این همه نعمتهای کنگره استفاده کنم چون راه زندگی کردن و آداب معاشرت را یاد نداشتم .همیشه ،در زمان مصرف پنهان کاری های زیادی داشتیم .درواقع تمامی کارهای مصرف کنندگان قبل از ورود به کنگره پنهان کاری بود. زمانی که مصرف کننده مواد بودیم، مواد مصرف می کردیم،اما زیر بار مصرف نمی رفتیم .با اينكه خانواده هایمان می دانستند که مصرف می کنیم.اما زماني كه از جیب ما و از داخل ماشین ما مواد پیدا می کردند .برايشان بهانه مي آورديم من خودم،همیشه پنهان می کردم و می گفتم این مواد مال من نیست برای دوستان است و برای کسی دیگر است و این پنهان کاری باعث شد که  روز به روز مصرفم بیشتر شود اگر پنهان کاری را نداشتیم .

شايد زودترراهکاری را جلو ما می گذاشتند ولی در زمان مصرف مواد ما هیچ موقع نمی خواستیم موادمان را که ما را هر روز به طرف نابودی سوق میداد بگذاریم کنار و یا ترکش بکنیم. بخاطر پنهان کاری های زیاد که داشتیم و با ورود به کنگره متوجه شدیم كه بايد درست زندگی کردن و آداب معاشرت را فرا گيريم و پنهان کاری  نداشته باشیم و در سی دی هم گفته شد .اگر پنهان کاری داشته باشیم ،یک روزی خودش ،رو خواهد شد.

 به قول ،آقای مهندس: این موادمذاب منگلاب یک روزی رو خواهد شد چون کسی که پنهان کاری می کند هر چه قدر هم که بخواهد پنهان بکند نمی تواند. زيرا، هیچ موقع ماه پشت ابر نمی ماند ويا، یک نخود، را هم که برای کاشتن در زیر خاكها، پنهانش بکنیم .برای رشد کردن یک روزی رو خواهد شد. پس پنهان کردن چيزي  نیست ،جز این که خود را در مواد مذاب و منگلاب قرار دهيم. در سی دی هم گفته شده اگر عقابی در بلند ترین نقطه کوه لانه اش را می سازد به خاطر حفظ جان جو جه هایش است .اما،اگر ما، کارهای پنهان کاری را همیشه پنهان نگه داریم بجز آنکه به خودمان ضرر خوهیم زد کار دیگری نخواهیم کرد ما به اندازه آن عقاب هم تفکر و دانای را قبل از ورود به کنگره نداشته ایم به جسم و جان خود ضرر میزدیم و در آخر از راهنمای عزیزم تشکر ویژه دارم که مرا با تمام مشكلات، سفرم متحمل شدند و از ایشان عذر مي خواهم، بخاطر گوش به فرمان نبودن و فرمان بردار خوبی نبودن . و از تمامی دوستان مي خواهم قدر سفر خود را بدانند

راهنما می گوید دستت در دست ما باشد .به قول آقاي عرب : شما یک ........

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييد!!!ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : دوشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۹۲
به نام خداوند جان وخرد
پنجشنبه مورخ 92/2/6    نمايندگي سمنان

استاد: جناب آقاي عرب

  در ابتدا روز و هفته راهنما را به تمام راهنمایان سراسر کنگره60 و نمایندگی سمنان تبریک می گویم و آرزوی موفقیت روز افزون را برایشان دارم و همینطور به پدر کنگره60 آقای مهندس دژاکام ،اول راهنمای کنگره60 که چراغ راه ما هستند و خانواده محترمشان سرکار خانم آنی و استاد امین

دستور جلسات کنگره60 به صورت پله ای و زنجیروار بهم متصل هستند مثل دستور جلسه هفته گذشته وادی هشتم ، که با حرکت راه نمایان می شود ؛قدرت مطلق انسان را به زمین فرستاد و گفت بروید در زمین و حرکت کنید که با حرکت راه نمایان می شود و برای این حرکت یکسری راهنمایانی برای هدایت انسانها فرستاد که ما از آنها به عنوان پیامبران الهی یاد می کنیم.

در کنگره60 نیز قطعا همینگونه هست مسئله اعتیاد سالهای سال لاینحل بود اما توسط آقای مهندس راه پیدا شد ،یافتن راه و قدم برداشتن و حرکت خوب است اما کافی نیست بایستی یک راهنما هم باشد چون راهی که می رویم یک راه صعب العبور است و هرکسی نمی تواند قدم در این راه بگذارد مگر راهنمای آن راه در کنارش باشد.

راهنمايي همانند معلمي است ،اگر نگاه كنيم مي بينيم جايگاه معلم، خيلي جايگاه والاوارزشمندي است.زيرا هر كسي كه دارد تدريسي را انجام مي دهد و علمي را مي آموزدكار بسيار زيبا و قشنگي است و جايگاه خواست خودش را دارداما در كنگره 60 اين قضيه  كمي تفاوت دارد! ما نمي خواهيم بگوييم راهنمايان در كنگره 60 خاص هستندو لي يك تفاوت عمده و اساسي را دارند زيرادنيايي از تجربيات تاريكي را دارندبه اين دليله كه ما مي گوييم جايگاهشان براي ما خاص است وتاريكي ها را تجربه كردند و آمدند طي يك مراحلي به اين قضيه رسيدندشما در روش تركهاي ديگرنگاه كنيد كسي كه به قطع مواد مي رسد را مي گويند راهنماست.

اما در كنگره بايد اول، سفر اول را به پايان رساند وبعد از اينكه يك سال ،8 ماه،6 ماه كه از رهايي گذشت در آزمونهاي فني و جهان بيني شركت كرد وبعد  اگر نمرات قبولي اين دو آزمون  دريافت شد، باز بايد از راهنماي خود تأييديه، داشت، وبعد از مجوز راهنما بايد مورد تأييد مرزبانان هم قرار گرفت.به دليل اينكه بتواند كمك كند تافردي از اعتياد رها شود.چرا ،چون ما در اينجا مي خواهيم يك زندگي را نجات دهيم پس يك راهنما بايد از گذرگاههاي سخت عبور كند تا بتواند يك فرد را از گذر گاه سخت برهاندواين است كه اين جايگاه براي ما بسيار قابل اهميت است .

ممكن است يك راهنما سنش از رهجوويا سوادش از رهجو كمتر باشد.اما در اينجا آموختيم كه ميزان دانايي سواد نيست،به لباس پوشيدن نيست بلكه انسان بودن است.مثلث دانايي يك ضلعش تجربه است كه يك راهنما در كنگره 60 اين را كامل داراست و حد اقل راجع به اعتياد وتخريبهاي آن ومواد مخدركوله باري از تجربه است و در اينجا هم كه آموزش ديد ه .وبه دانايي هايي رسيده جایگاه راهنما در کنگره60 جایگاه خاص است چرا؟چون راهنما بایستی از فیلترهای زیادی رد شود تا بتواند به این جایگاه برسد. وآنوقت يك انسان را دستش بدهيم تا از اين گذر گاههاي سخت عبورش دهد.

ما بارها گفته ایم که پروسه درمانی یک شخص کامل نمی شود مگر شخص به درجه کمک راهنمایی برسد نمی گوییم که ایراد دارد بلکه می گوییم کامل نمی شود چون ما می گوییم درمان فوق ترک است و رسیدن به تعادل فوق درمان است وقتي شخص به درجه كمك راهنمايي ميرسد تازه ، خود مرحله ديگري از آموزشهايش آغاز می شود.زيرا یک کمک راهنما در کنگره60 بدین صورت نیست که فقط آموزش بدهد بلکه کمک راهنما ابتدا آموزش می بیند و بعد آموزش می دهد.

ما به اين ايمان داريم كه در هستي همه چيز جاريست واين قانون  دراينجا نيز صادق است.زيرا يك مسافر ازروزي كه وارد سيستم مي شود و دستش را بالا مي گيردوخود را مسافر معرفي مي كند .كم كم بايد حركت درست هم داشته باشد،ومسير درمانش را طي كند و به جايگاههاي بالاتر برسد واين همچنان ادامه دارد و ما نمي دانيم تا كجا ؟ومن فكر مي كنم تا هستي هست اين قضيه جاريست!

خيلي ها واردسيستم مي شوند جهت درمان و رهايي :مثال،مزرعه اي است كه شما در آن دانه يا بذري را مي كاريد .خيلي از بذرها هم سر از خاك در مي آورند .يعني از تاريكي به روشنايي مي رسند.(مثال :شخص مصرف كننده )اما بعضي از آنها هستند كه ميوه شيرين و آبدارمي دهند .در كنگره هم به همين گونه است ،البته اين به آن معنا نيست كه ديگران ميوه هاي خوبي ندارند .به آن معنا ست كه بعضيها واقعا خاص هستند.چرا كه مي آيند وتلاش مي كنند و آموزش مي بينند تا به درجه كمك راهنمايي برسند .اين موضوع است كه در اينجا حائز اهميت است.ومي توان گفت اين باغ ميوه هاي خيلي خوبي را  داده است .پس وظيفه همه ماست كه تلاش كنيم تا بتوانيم به آن جايگاه برسيم.

من سالها مصرف كننده بودم و هر روزي هم كه مي گذشت اعتياد من سنگينتر مي شد و مصرفم بيشتر .تا اينكه وارد كنگره شدم و علم كنگره را فرا گرفتم .كه علم كمي هم نيست .پس من بايد همواره قدر شناس و سپاسگزار باشم .چرا كه  گفته می شود انسانها همیشه در خسران هستند . برای اینکه لکنود و ناسپاس نباشیم بایستی شکرگزار و سپاسگزار باشیم از کی؟ از رب خودمان ، از مربی ،از معلم و ازراهنمای خودمان ، و اینجا بایستی مراحل شکرگزاری را یاد بگیریم ما برای اینکه بخواهیم به خالق خودمان عشق بورزیم اول بایستی مخلوقش را دوست داشته باشیم ، باید سعی کنیم محبتی را که به دیگران می کنیم را فراموش کنیم اما محبتی را که دیگران به ما می کنند را فراموش نکنیم اگر این اتفاق بيفتدما می توانیم سپاسگزار خوبی باشیم. حال من بايد بدانم كه شكر و سپاس با زبان كافيست ؟ بايد بگويم خوب، هست. اما كافي نيست !نياز است در عمل نيز شاكر باشيم.

به قول آقای مهندس یک کمک راهنما در کنگره یا باید عاشق باشد یا دیوانه ! خوب اگر دیوانه بود که اینجا نبود پس قطعا عاشق است خوب کسی هم که عاشق است حسابش باعشق است و با معشوق حساب نیست پس یک راهنما توقعی ندارد اما من چی یاد گرفتم من آمدم که لکنودی را کنار بگذارم و اولین قدمش نیز این است که گوش به فرمان باشم و آموزشها را کاربردی کنم و سپاسگزاری را یاد بگیرم.

امیدوارم بتوانیم ، من اول خودم را میگویم که سپاسگزاری را یاد بگیریم و از مربی و راهنمای خودمان همیشه سپاسگزار باشیم ، چه در کلام و چه در عمل و بهترین عملکرد و بهترین هدیه این است که رهجو میزان و مرتب باشد و آموزشها را درست انجام دهد و این را همیشه بدانیم که دیگران کاشتند ما خوردیم مانیز باید بکاریم تا دیگران بخورند

.

و در پایان با این پیام آقای مهندس سخنم را تمام می کنم : کسانی که میخواهند برای رهایی مصرف کنندگان مواد مخدر اقدام نمایند و یا خود از اعتیاد رها شوند، لازم است صبر ایوب، مهر، تفکر و گذشت رسول خدا و عدالت علی (ع) و شجاعت حسین (ع) را همیشه مد نظر قرار دهند تا موفق گردند در غیر اینصورت به دنبال کار دیگری بروند چون این کاره نیستند.ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : دوشنبه دوم اردیبهشت ۱۳۹۲

بنام خالق هستی

روز يكشنبه مورخه 1 / 2 / 92 لژيون ما با موضوع ( سی دی  تقدیر )  با مشاركتهای مكتوب كارخود را آغاز  نمود، كه در اين قسمت خلاصه ايي از  آن را خدمت شما عزيزان  مي رسانم:

ابولفضل

در این سی دی از تقدیر صحبت می کند که جزء سرنوشت انسان است و از قبل تعیین شده و نمی توانیم آن را تغییر بدهیم. البته این بستگی به رفتاروکردار ما در گذشته دارد .یعنی هر کاری را که انجام دهیم عاقبتش را بعدها خواهیم دید درست مثل اعتیاد که بخاطر لذت بردن از مواد و نئشگی به دنبالش رفتیم و مواد مصرف کردیم. البته در اوایل مصرف به لذت هم رسیدیم و تقدیر خود را اینگونه رقم زدیم که بعد از لذت کم وآنی تبدیل کنیم به لذت و خواری زیاد و دائم و همین تقدیر سالها برای ما رقم خورد که در تاریکی فرو برویم و به اعتیاد کشیده شویم و چون صورت مسئله برای ما حل نشده بود و راه رابلد نبودیم باعث شد که این خفت را سالها با خود یدک بکشیم .

البته ما می توانستیم این تقدیر را جور دیگر رقم بزنیم با کمی تفکر و تعقل و حرکت درست در راه صحیح و مستقیم گام برداریم و تقدیر خود را به جای اعتیاد و تاریکی به سلامتی و روشنایی تبدیل می کردیم .

من در گذشته فکر می کردم که تقدیر ما، از قبل رقم خورده و ما در آن هیچ دخالتی نداریم و سرنوشت انسانها به دست خودشان نیست و آن قبل از تولد رقم خورده و این اعتیادی که در دام آن افتاده ام جزء سرنوشت من است و خداوند این را از قبل جزء تقدیر و سرنوشت من قرار داده است.  زمانی که می گفتند خداوند چیز بدی برای بنده گان خود نمی خواهد یا رقم نمیزند می گفتم پس چرا من به اعتیاد کشیده شدم و به این درد بی درمان دچار شده ام خداوند این را برای من می خواسته و جزء سرنوشت من قرار داده است.
ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : شنبه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۱
  به نام دادگر مطلق

روز پنجشنبه مورخ 91/12/27 لژیون ما با حضور استادمان آقای عرب با موضوع (بحث آزاد) آغاز بکار نمود، در این قسمت خلاصه ای از آن را به نظرشماعزيزان می رسانم.

                     استاد:         

مااگر می گویيم ،کنگره تعطیلی ندارد به اين دليل است كه مواد مخدر واعتياد،تعطيلي ندارد وحتي در ایام نوروز بازار ساقیها گرم تر ،هم مي شود.ما هم بخاطر اینکه با درمان اعتیاد سروکار داریم نمی توانیم تعطیلی داشته باشیم،زیرا درمان اعتیاد هم  تعطیلی ندارد. حال ،کسانی که دست وپا شکسته می آیند و می روند باید حواسشان جمع باشد چون ما به جنگ اعتیاد آمده ایم و باید سفت و سخت به درمان خودمان فکر کنیم. من خودم ، در 5 سالی که کنگره هستم نه مسافرت طولاني رفته ام نه تعطیلات طولاني داشتم،اگر هم رفته ام به کلاسها و کنگره ام ،هم رسیده ام ،منتی! هم ندارم چون حساب کنگره با همه صفر است.

مبحث ،بعدي اهمیت خواب شب ،است خواب شب از اهمیت زیادی برخوردار است چرا می گویند اهمیت خواب شب؟چرا نمی گویند خواب روز؟به این دلیل که خیلی از انرژی ها در طول روز دریافت میشوندو ما نیاز به یک استراحت داریم و بهترین زمان شب است و یک انسان باید طی شبانه روز حتمآ خواب 8ساعته داشته باشد.در بحث درمان هم خواب شب خیلی مهم است رژیم غذای و درگیری ذهنی همه در خواب تآثیر گذارند. ویکی از دلایل مصرف بي رويه مواد بخاطر بی خوابی بود. در زمان خواب باید سه نوع ماده تولید شود تا شرایط خواب فراهم شود . کسی که خواب شبانه خوبی ندارد همیشه درگیر و به هم ریخته است و مصرف چای در طول شب باعث می شود در خواب خلل ایجاد شود و یا کشیدن سیگار هم همینطور است چای بخاطر کافئین و سیگار هم بخاطر نیکوتین   باعث بی خوابی میشوند.

در گیری ذهنی ،هم بی خوابی می آورد ما در طول روز فعالیتهای زیادی داریم و شايد كمتر درگيري ذهني به سراغمان آيد اما درطی شب همه درگیری ها به سراغمان مي آيندوباعث بی خوابی ما می شوند.پس، اگر بتوانیم درطی روز کمی استراحت بکنیم .اين ،خوب است ولی نباید طی روز بیش از حد لازم بخوابیم.زیرا این خواب طی روز باعث می شود ..............

لطفا به ادامه مطلب برويدادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : جمعه هجدهم اسفند ۱۳۹۱

« بنام خالق هستی »

روز پنجشنبه مورخ 91/12/17 لژیون ما با حضور استادمان آقای عرب با موضوع (وادي يازدهم) آغاز بکار نمود، در این قسمت خلاصه ای از آن  را به حضور شما سروران می رسانم.

ابراهیم :

ابتدا که عنوان این وادی را خواندم با خود اند یشیدم که چشمه های جوشان و رودهای خروشان همه به بحر و اقیانوس می رسند .چه ارتباطی با من مسافرمی تواند داشته باشد، یادم از جاری بودن انسان آمد. از وادی دهم که صفت گذشته در انسان صادق نیست چون انسان جاری است.با خود گفتم رودخانه جاری است انسان هم جاری است اما رودخانه سرچشمه ای دارد که آب از آنها می جوشد وسپس جاري مي گردد.

اما من انسان چگونه جاری هستم و سر چشمه یا سرجشمه هایم کجا هستند؟شروع به خواندن وادی کردم و در حال خواندن آن متوجه شدم که چشمه ها معمولآ دردامنه کوهها و در ارتفاعات قرار دارند و از سطح دریا یا اقیانوس بالا تر ند این اختلاف ارتفاع از چشمه تا اقیانوس یا دریا باعث جاری شدن آن و تشکیل رودخانه را می دهد که از نظر فیزیکی این اختلاف ارتفاع را اختلاف پتانسیل نیز می گویند. اصولا برای جریان پیدا کردن نیاز به اختلاف پتانسیل داریم در برق نیز جریان برق برای اینکه در سیم حرکت کند و در لامپ تبدیل به نور گردد باید اختلاف پتانسیل ایجاد شود که بین قطب مثبت و منفی این اختلاف پتانسیل ایجادمي شود.

برای جاری شدن آب اختلاف پتانسیل توسط اختلاف ارتفاع ایجاد شود اما در برق اختلاف پتانسیل را ولتاژ می گویند که تغییری در قطب مثبت و منفی ایجاد شود در یک سنگ هم موقعی که از زمین برداشته شود و بالا تر از سطح زمین قرار داده شود اختلاف پتانسیل ایجاد می شود.زمانی که ..............ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱
  به نام دادگر مطلق

روز پنجشنبه مورخ 91/12/03 لژیون ما با حضور استادمان آقای عرب با موضوع (حس رهايي) آغاز بکار نمود، در این قسمت خلاصه ای از مشاركتهارا به نظرشماعزيزان می رسانم.

مهدی:

تشکر ویژه دارم از راهنمایم به خاطر همه خوبیهای که در حق من در این چند ماه داشتند بعد از راهنما بیشتر زحمتهايم بر گردن همسفرم بود و در این 13ماه خیلی ایشان را اذیت کردم . دراين راه راهنمایم مثل پدر پشتم بود و من این را به خوبی احساس میکردم ودیروز یکی از بهترین روزهایي بود که در زندگی داشتم ، درمسير راه که به تهران (آكادمي )میرفتیم خیلی خوش گذشت وجای بعضي از  دوستان خالی بود.درضمن كمي دیربه آكادمي رسيديم و این درابتداباعث ناراحتی من شد.زيرا،آقاي مهندس دردفترشان حضور نداشتند و در جلسه بود ند.اما با دلداری دادن راهنماي عزيزمان آرامش به سراغم آمدوبعد آقا داوود موضوع را بایکی از خدمتگزاران کنگره درمیان گذاشتند وايشان هم با جناب مهندس مطرح کرد و بعد  رهایي من راهم در جلسه اعلام کردندو این یک توفیق بود که نسیبم شد.با توجه به حرف راهنمايمان كه به من گفتند :حتما يك مصلحتي در كارهست. من مصلحت آنرا در آخر جلسه ديروز چهارشنبه فهميدم .به دليل اينكه كنگره 25 رهايي داشت و ما با اين حساب آخرين رهايي بوديم و زمان بيشتري براي صحبت داشتيم وجالب اينكه آقاي مهندس با تمام حواسشان به صحبتهاي همه ما گوش فرا دادند و لبخند زيبايي بر چهره داشتند . دیروز وقتی روی سکو رفتم تا گل رهايي را دريافت كنم .هنگام صحبت گريه ام گرفت.

در هنگام لرزش دست وپاهايم و پشتم واشك شوق، آقا داوود داشت شانه هاي مرا مي فشرد و اين باعث آرامشم شد و در اينجا بيشتر و بيشتر به بزرگي ايشان پي بردم.زيرا ،دستان پر مهر ايشان  باعث به وجود آمدن آرامش دروني برايم شد وتوانستم راحت صحبت کنم.در اینجا جا دارد از جناب مهندس تشکر کنم بخاطر همه زحماتشان و همچنين ازشما،داداش لژیونی هاي خوبم .و آرزوی من اين است كه ،همه سفر اولی ها به سفر دوم برسند .

مسلم:

اول، روز همسفر را به همسفر لژیونمان ( همسفر حسن )تبریک میگویم و به آقای داوود عرب استاد عزیزمان رهای مهدی رو تبریک میگویم.آقا مهدی برای من یک نمونه بود ار این جهت که از فاصله طولانی می آمد و همیشه همسفرشان هم با او می آمد تا او تنها نباشد.

مجتبئ:........

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييد!!ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : پنجشنبه سوم اسفند ۱۳۹۱
با درود و شاد باش به اطلاع میرسانم زحمات راهنمای عزیزمان دوباره به ثمر نشست و داداش لژيوني ما،كيومرث مرندي(مهدي)به رهایی از بند اعتیادرسید .درروز چهارشنبه 91/12/2 آقا مهدي گل رهايي را از دستان پر توان مهندس دژاكام دريافت نمود و طعم این جایگاه لذتبخش را چشید و رسما وارد سفر دوم شد.

هيچ تلاشي بي نتيجه نمي ماند. مشروط ،به اينكه مبدأ ، مقصد و هدف مشخص باشد!

داداش مهدي هم كه هدف و مقصد مشخص خود را يافته بود عزم خود را جزم كرد و خواست قوي براي درمان پيدا كرد و در هفته 2 روز مسير طولاني را از شهرستان گنبد به نمايندگي سمنان مي آمد و در جلسات و لژيون حضور داشت و آموزشهايش را مي گرفت و امروز سفر خود را به پايان رساند و ما شاهد رهاييش هستيم.

جا دارد از طرف خودم و اعضاي لژيونمان اين روز زيبا را به راهنمايمان جناب آقاي عرب و مهدي عزيز و خانواده اش و همسفر صبورش و راهنماي همسفرش تبريك و شاد باش عرض نمايم.

تا باد چنين باداادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : یکشنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۱

« بنام خالق هستی »

روز يكشنبه لژيون ما با موضوع (وادي دهم) و با مشاركت مكتوب كارخود را آغاز  نمود، كه در اين قسمت خلاصه ايي از  آن را به نظر شما عزيزان  مي رسانم:

صفت گذشته در انسان صادق نیست چون انسان جاریست

سيد محمد:

همه انسانهادارای صفت و خصوصیات متفاوتی هستند حال این صفات خوب یا بد زیبا یا زشت باشد و این صفات را خودمان در خودمان به وجود اورده ایم همه این صفات جاری است و میتوانیم آن را درست کنیم ولی اما نمی توانیم یک دفعه ای آن را درست کنیم و این کار زمان زیادی میخواهد.به طور مثال خود من در زمان مصرف خیلی از صفات بد را در خودم به وجود آورده ام و این کار به طور ناخواسته و با مصرف مواد در من شکل گرفته.

پرخاشگری و عصبانیت کینه حسادت و خیلی چیزهای دیگر که من داشته ام در زمان اعتیاد در من شکل گرفته چون قبل از زمان مصرف من هیچ موقع عصبانی و زود رنج نبوده ام و این کارها به مرور زمان در من انجام شده و من میتوانم آن را درست کنم.

همین غرور وحس برتری که من نسبت به دیگران داشته ام از زمانی که وارد کنگره شده ام تا حدودی از بین رفته و این به خاطر آموزشهای کنگره و راهنمایم بوده است چون در اینجا یاد گرفته ام که به بزرگتر خود احترام بگزارم و این احترام گذاستن باعث میشود تا احترامم حفظ شود و این اصلآ به خاطر سن وسال نباشد و توقع نداشته باشم از یک نفر که بزرگتر هستم احترام من را باید نکه دارند.رهجویان و شاگردان خیلی زیادی هستند که ار راهنمایی خود بزرگترند ولی برای درمان خود غرور خود را کنار گذاشته و مطیع راهنمایی خود شده اند و حتئ در این راه موفق شده اند.و در آخرتوانسته ام این را بفهمم که وقتی در کارهای ارزشی قدم بگذارم کارهای ضدارزشی یکی یکی از بین می روند و این کار با تفکر سالم ایمان سالم عمل سالم حس سالم و عقل سالم انجام خواهد شد.

حامد:

در این وادی به دو بحث اشاره کرده است یکی ...............

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييدادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : سه شنبه بیست و چهارم بهمن ۱۳۹۱

تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری ششم www.pichak.net كليك كنيد

اعــلام سفــــر،مسافرین سفر اول


مسافرین کنگره ۶۰  ،لژیون آقای داوود عرب


تاریخ به روز شده      23 / 11 / 1391 

تصاوير جديد زيباسازی وبلاگ , سايت پيچك » بخش تصاوير زيباسازی » سری ششم www.pichak.net كليك كنيد

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييد!
ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : دوشنبه نهم بهمن ۱۳۹۱
« بنام خالق هستی »

روز يكشنبه لژيون ما با موضوع (مقدمه عقل) و با مشاركت مكتوب كارخود را آغاز  نمود، كه در اين قسمت خلاصه ايي از  آن را به نظر شما عزيزان  مي رسانم:

مجتبي:

در این سی دي آقاي  مهندس دژاکام فرموده اند  که وقتی وادی یک تا پنج را به نگارش درمي آوردند چندان مشکلی در نگارش آنها نداشه و خیلی راحت آنها را نوشتند ولی زمانی که خواستند وادی شش را که موضوع آن در مورد عقل هست را بنویسند برایشان تآمل برانگیز و سختتر از پنج وادی اول بود زیرا بحث عقل بحثی است که ما انسانها از گذشته های دور تا به امروز نتوانسته ایم بطور قطع و یقین بگوئیم که عقل چیست ؟و جایگاه آن کجاست !و کارش چیست ؟و جنسش از چیست ؟

از گذشته تابه حال خیلی از حکما و اندیشمندان برای پیدا کردن این جوابها تلاش کرده اند و نظر داده اند و کتابها نوشته اند ولی آن چیزی که خیلی حائز اهمیت است. این است که، هیچ کس نمی تواند عقل را بشناسد و این شناخت و نظرات همه در مرحله مقدمه هستند و شناخت عقل و جایگاه آن برای انسانها خیلی سخت است.

انسانها دارای صورآشكار و صور پنهان هستند. وجه تمایز ما انسانها با دیگرموجودات در این است که ما دارای عقل هستیم . وعقل یکی از مهم ترین اجزای صور پنهان محسوب مي شود.

خیلی از ماها تا صحبت از عقل می شود سریع اولین چیزی که به ذهنمان خطور می کند بحث مغز است و خیلی ها فکر می کنند که جایگاه عقل در مغز است و یا عقل همان مغز است ولی این اصلا درست نیست و یک نظریه اشتباه است .

زیرا که عقل جزء صور پنهان است وقتی صحبت از صور پنهان می شود یعنی چیزی که قابل دیدن و لمس کردن نیست و فنا پذیر هم نمی با شد.و اگر بخواهیم جایگاه عقل را در مغز بدانیم این اشتباه است زیرا مغز در ............ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : دوشنبه دوم بهمن ۱۳۹۱
« بنام خالق هستی »

روز يكشنبه لژيون ما با موضوع (وادي نهم) و با مشاركت مكتوب كارخود را آغاز  نمود، كه در اين قسمت خلاصه ايي از  آن را به نظر شما عزيزان  مي رسانم:

حسین :

در وادی قبل یاد گرفتیم که با حرکت راه نمایان می شود.با حرکت در مسیر ارزشی .راه ارزشی و با حرکت در مسیر فسق وفجور راه ضد ارزشی را در پیش روی خود قرار میدهیم معمولاحرکت در مسیر ارزشی به مراتب بسیار سخت تر از حرکت در مسیر ضد ارزشی ست چرا که برای حرکت در مسیر نور من نیاز به گرفتن آموزش و کسب دانایي دارم و همواره از قوه به فعل درآوردن دانایی و آموزشها ممکن است نیاز به زمان داشته باشد.

حال که از وادی هشتم گذشتیم و قرار است وارد وادی نهم شویم باید پارامتر زمان را در نظرداشته باشیم.زیرا وادی نهم به من میگوید. وقتی نیروی از کم شروع شود و به درجه بالا و بالاتر برسد نقطه تحمل پیدا میکند.اهمیت پارامتر زمان این است که برای حرکت در مسیروبرای تبدیل کردن ضدارزشها به ارزشها نیاز به یک زمان داریم.گاه زمان کم و گاه زمان بیشترو این بستگی به این دارد که من دچار چه نوع ضد ارزشی هستم چرا که بعضی از ضد ارزشها را میتوان در مدت کوتاهی به ارزش تبدیل کرد ولی در بیشتر اوقات برای تبدیل کارهای منفی به کارهای مثبت من نیاز به زمان بیشتری دارم و زمان بیشتر یعنی همان نقطه تحمل بیشتر که در وادی نهم به آن اشاره شده است.

با نیم نگاهی کوتاه به گذشته چیزی که به وضوح برایم مشخص میشود این است که من هیچ اطلاعی از نقطه تحمل نداشتم.برای کنار گذاشتن مواد کوتاه ترین راه را انتخاب میکردم و میخواستم در کمترین زمان بهترین کار را انجام دهم و این کار برایم غیر ممکن بود. چرا که مدت زمانی طول کشید تا من یک مصرف کننده قهار شدم و مواد را از کم شروع کردم و در طی زمان مصرف موادم افزایش پیدا کرد و بدن من در مورد مصرف موادبه.....................ادامه مطلب...
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : یکشنبه یکم بهمن ۱۳۹۱

حس رهایی

حس بسیار جالبی بود که در طول زندگی هیچ وقت به این شکل نبوده ام چون یک جورایی هم استرس زیادی داشتم و هم خیلی خوشحال بودم و از همان لحظه ايی که راهنمای عزیزم گفت چند روز دیگر آماده باش برای رفتن به تهران ، آن حس به سراغم آمد و هر چه به لحظه رفتن نزدیکتر می شدم آن حس بیشتر می شد در وجود همسفرم همان حس خوب رو احساس می کردم ، حتی همسفر کوچکم هم از همون حس به دور نبود و به گونه ای بود که درشب آخر حتی تا نیمه شب خوابش نمی برد.

تا اینکه روز موعود فرا رسید و راهی تهران شدیم.در مسیر هم که می رفتیم یک حس جالبی داشتم و هر چه پیش می رفتیم این حس بیشتر می شد تا اینکه به آکادمی رسیدیم مو قعی که وارد شدیم انگار همه چیز برایم جدید بود با اینکه چند بار دیگر رفته بودم اما این سری فرق میکرد و به همین شکل گذشت تا اینکه برای یک سری از مراحل به اتاق جناب مهندس رفتیم ، آنقدر در حس خود غرق شده بودم که لحظه ای جناب مهندس با من داشت صحبت ميكرد و سوال میپرسيد متوجه نشدم که در جوابش چه گفتم به هر حال جناب مهندس مرا در آغوش گرم خود گرفت و به یک صورتی در آن لحظه به من اعلام کرد که دیگر از این لحظه تا پایان عمر از دست مواد خلاص شدی ، در آن لحظه به یک شکلی جدا شدن از مواد را در وجودم حس کردم.

  آنجا پایان استرسم نبود و بیشترین استرس برایم لحظه ای بود که اسمم را خواندن برای رفتن به بالای سکو و گرفتن گل رهای آنقدر استرس داشتم و ضربان قلبم بالا رفته بود که نفس نفس میزدم اما لحظه ای که بالای سکو قرار گرفتم و یک نگاهی به جمعیت کردم در یک نگاه تمامی آن استرسی که داشتم ار بین رفت البته نمی دانم به چه خاطر بود اما به نظر خودم بخاطر این بود که همگیه کسانی که در آنجا حضور داشتند به یک شکلی با من هم درد بودند به هر حال هر چه بود تجربه اش برایم خیلی جالب شیرین بود و یک نیروی خاصی را در وجودم بوجود آورده بود و این نیرو را تا چند روز به همراه خود داشتم تابه آن لحظه هیچ وقت تصور نمی کردم من پس از پایان آخرین پله ، فردایش را بدون درد سپری بکنم تا اینکه تجربه اش کردم ، دیدم و حس کردم که نه تنها دردی نداشتم بلکه از قبل هم بهتر و سر حال تر بودم.

شاید کسی با خود بگوید که مگر چه کرده ايی و یا چه بوده ، که آنقدر برایت خوشحالی داشته است ، اما برای خود من خیلی لحظه ی خوبی بود چون در طول این چند سالی که از خداوند عمر گرفته ام بیشتر عمرم درگیر مواد  بوده ام و هیچ وقت مزه زندگی کردن را نچشیده بودم ، همیشه یکی از اعضای مهم در زندگیم و یا بهتر است بگویم همه زندگیم مواد بوده و حال که چند روز از رها شدنم می گذرد می فهمم که زندگی و زندگی کردن چقدر شیرین و زیبا است

 اگر انسان درگیر مواد نباشد البته این فقط پایان مسیر مواد بوده و آغازی است برای درست کردن دیگر چیزهای که یک انسان درطول زندگی با آنها برخورد میکند و امیدوارم بتوانم در دیگر مراحل هم موفق باشم.

 در پایان خداوند را شاکرم که توانستم به مقصد این راه برسم چون در ابتدا هرگز فکر ش را هم نمیکردم که بتوانم به پایان این مسیر برسم و از کمک راهنمایم هم صمیمانه تشکر میکنم چون یک جورايی برایم پدری کرد که اگر ایشان نبود هرگز در این راه موفق نمیشدم.

همچنین از همگیه دوستان و داداش لژیو نی هايم تشکر می کنم چون از هر کدام یک درس گرفتم و در پایان شکر شکر شکر

مسافر مسلم
ارسال توسط مسلم
 
تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۱

به نام محبت

برداشت من از وادي هشتم(باحركت راه نمايان مي شود(

حرکت کردن در مسیر خیلی خوب است اما اینکه در چه مسیری بخواهیم حرکت بکنیم مهم است و اینکه انسان بخواهد در چه مسیری پا بگذارد به خود انسان بستگی دارد.

زيراخداوند در انسان قدرت اختیار را قرار داده است و مسیر حرکت را هم نشان داده پس بستگی به خود فرد دارد که بخواهد در چه مسیری قدم بگذارد گر چه در هر دو مسیر نيروها انسان را یا ری میدهند.

 حال می خواهم در مورد مسیر حرکت خود در کنگره و قبل ازکنگره بگویم .!! قبل از کنگره هر کاری را میخواستم انجام بدهم و در مسیری که می خواستم قدم بگذارم به عاقبت آن کار هرگز فکر نمی کردم اما حال کنگره به من کمک کرده است که هر کاری می خواهم انجام بدهم کمی در مورد آن فکر کنم . قبل ازشروع سفرهر وقت در راهی قدم می گذاشتم ومي خواستم كار وياحركتي را به انجام برسانم، در آخر با شکست مواجه میشودم همیشه می خواستم به یک صورتی همه چیزها را بر گردن دیگران بیندازم اما حال می توانم اگر در یک کاری با شکست مواجه میشوم بگویم که باعث آن شکست خودم بوده ام و خیلی چیزهای دیگر.

 بله انسان در هر مسیری که قدم بگذارد راه برایش روشن میشود اما باید این راهم بداند که اگر در مسیر ضد ارزش قدم بگذارد آیا میتواند بهاي آن را پرداخت بکند آیا میتواند موقعی که میخواهد از ضد ارزش ها دوری کند سختی های آن را تحمل کند؟

برای من موقعی که میخواستم از ضد ارزشها دوری كنم و قدم در این راه گذاشتم(درمان اعتياد) در این مسیر خیلی سختیها برایم پیش آمد که با کمک وياري راهنما و دیگر دوستان ،سختی ها کمی برایم آسان شد و این که میگویند معجزه اتفاق نمی افتد مگر خود انسان بخواهد به نظر من همین که انسان خواست قوی داشته با شد و در این مسیر هم درست حرکت کند، خود به خود معجزه برایش اتفاق می افتد.

برای خود من زمانی این معجزه اتفاق افتاد که داروی درمانم عوض شد یعنی همان شربت otچون وجود آن دارو نه تنها از نظر روحی بلکه یک سری از بیماریها را از وجودم پاک کرد باز هم خداوند را شکر می کنم هم به خاطر اینکه در این مسیر قرار گرفتم و هم به خاطر وجود چنین داروی که تا قبل از کنگره بلا بود برای وجودم اما حال شده است شفای برای وجودم واز جناب مهندس وكليه عزيزاني كه تلاش كردند تا اين دارو در دسترس ما قرار بگيرد سپاسگذارم.

مسافر مسلم

آنتي ايكس مصرفي:ترياك وكراك

رهايي:6روز

راهنما:جناب آقاي عربارسال توسط مسلم

اسلایدر

دانلود فیلم